ALTINORDU BELEDİYESİ MAHALLE YOLLARINI KIŞ MEVSİMİNE HAZIRLIYOR

Altınordu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler yaklaşan Kış mevsimi öncesi mahalle yollarında çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.İlçenin yüksek rakımlı ve merkeze uzak mahallelerde yürütülen çalışmalar kapsamında yollar genişletiliyor, bakım ve onarım çalışmaları yapılıyor.

Halkın yaşam standartlarını en üst seviyeye çıkarmak isteklerini belirten Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, “Kış mevsimi öncesinde mahallelerimizde çalışmalarımızı arttırdık. Bunu yaparken de mahalle muhtarlarımız ile istişare halindeyiz” dedi.

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, mahallelerde yapılan çalışmalar ile ilgili olarak açıklamalarına şöyle devam etti.

“ Altınordu Belediyemiz kendi sorumluluk alanları içerisinde bulunan yol ağlarını hem Kış şartlarına uygun bir hale getirmek, hem de daha konforlu olmalarını sağlamak amacı ile çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Çalışmalarımızın bir bölümü, Günören, Örencik, Kayadibi tarafından bir bölümü ise, Pelitli’ye kadar olan bölüm üzerinde Ortaköy, Aydınlar bölgesinde devam ediyor. Buna ek olarak Saraycık Mahallemizin bulunduğu hat güzergahında ve Erenli hatlarında da çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Mümkün olduğunca bakımlı ve sert kış koşullarını en iyi şekilde geçirebileceğimiz yol çalışması yapıyoruz. Çalışmalarımız Greyder ve Kepcelerin genişletmesinin ardından silindir vasıtası ile bu güzargahlarda düzleme çalışmaları yapıyoruz.
58 KİLOMETRE YOL STANDARTLARA KAVUŞTURULDU
Çalışmaların Kış şartlarının daha zor geçtiği bölgelerde hızlı bir şekilde yapıldığının altını çizen Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Şuana kadar 58 km yolda çalışmaların bitirildiğini söyledi. Başkan Tekintaş, açıklamalarına şöyle devam etti.” Elimizdeki mevcut imkanlar dahilinde ilçemiz sınırları içerisindeki toplam 58 km’lik bir yol ağında çalışmalarımızı tamamladık. Şuanda ekiplerimiz yine arazide ve vatandaşlarımızın yollarında çalışmalarını sürdürüyorlar. Altınordu Belediyesi olarak önümüzdeki yıldan itibaren, Fen İşleri Müdürlüğümüz bünyesine katacağımız yeni araçlarımız ile bu çalışmaları daha hızlı ve erken bitirmiş olacağız.
MUHTARLARIMIZ İLE DİYALOG HALİNDEYİZ
Belediye Başkanı Engin Tekintaş, yürütülen çalışmaların Muhtarlar ile işbirliği içerisinde gerçekleştiğini belirterek, “ Mesai arkadaşı gördüğümüz Muhtarlarımız bizim bu süreçteki en büyük yardımcılarımız oldu. Bu süreçte muhtarlarımız ile diyaloglarımız devam ediyor. Onların beklentilerini, kış sezonu öncesi mahalle yollarında yapmamızı istedikleri çalışmalar ile ilgili istişare yaparak onlara daha verimli hizmet götürüyoruz. Şuana kadar bütün Mahalle Muhtarlarımız ve orada yaşayan halkımız yaptığımız çalışmalardan oldukca memnunlar. Bizlerde onların bu memnuniyetlerini daha üst seviyeye çıkartmak istiyoruz” şeklinde konuştu.