ALTINORDU BELEDİYESİ MAHALLELERİ İLE İFTARDA BULUŞUYOR

“Altınordu Belediyesi Mahalleleri İle İftarda Buluşuyor” projesi kapsamında ilk iftar yemeği Cumhuriyet Mahallesi’nde verildi.

Cumhuriyet Mahallesi’nde düzenlenen iftar yemeğine Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, AK Parti Ordu İl Başkanı Hüseyin Akyol, Altınordu İlçe Başkanı Uğur Çelenk, Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Salim Karataş  ve çok sayıda vatandaş katıldı.

TEKİNTAŞ: “HİZMETKARINIZ OLDUĞUMUZU İFADE EDİYORUM”

Düzenlenen iftar yemeği sonrasında konuşan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Mahallerde iftar programı düzenlemelerindeki amacın,  komşuları iftarda buluşturmak ve İslam dininin vermiş olduğu bu güzel hasletleri genç nesil ile paylaşarak geleceğe taşımak olduğunu belirtti.

Belediye Başkanı Tekintaş, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Altınordu Belediyemiz bu güne kadar gelenek haline getirilmiş iftar çadırı ile programını sürdürmektedir. Bizim aldığımız karar gereği sizlerle mahallelerimizde buluşmak, komşularımızı birbirleriyle buluşturmak, tanışmak ve tanış olmak maksadıyla hazırlamış olduğumuz mahalle iftarlarımız Cumhuriyet Mahallemiz ile başlamış bulunuyor. Geleceğe Altınordu Belediyemizi birlikte taşımanın bize vermiş olduğu bu güzel haz ve enerji ile başladık. Bundan sonra Saraycık, Kumbaşı, Kayabaşı, Nizamettin, Karacaömer, Şahinili ve Kökenli mahallelerimiz de olmak üzere inşallah iftarlarımızı sürdüreceğiz. Hedefimiz, bir taraftan gelenek ve göreneklerimizi yaşarken diğer taraftan da İslam dinimizin bize vermiş olduğu bu güzel hasletleri paylaşmak ve geleceğimizin teminatı olan evlatlarımıza bu duyguyu tattırmaktır.  Geleceğimiz için bu gibi çalışmaların çok önemli olduğuna inanıyoruz. Sizlerin bize vermiş olduğu güven ve destekten dolayı teşekkür ediyorum. Zamanı en iyi şekilde değerlendirmeye devam ediyoruz. Belediyelerimizin bir hizmet makamı olduğunu sizlerin hizmetkarınız olduğumuzu bir kez daha ifade ediyorum” şeklinde konuştu

Öte yandan ,19 Temmuz Cumartesi günü Cumhurbaşkanı Adayı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Ordu’yu ziyaret edeceğini hatırlatan Belediye Başkanı Engin Tekintaş, “ Tüm Altınordulu hemşerilerimizi Orta Camii önünde verilecek olan iftar programına davet ediyorum” dedi.

 “Altınordu Belediyesi Mahalleri ile iftarda buluşuyor” projesi kapsamında ilk olarak Cumhuriyet mahallesinde iftar veren Altınordu Belediyesi Ramazan ayı içerisinde Saraycık, Kayabaşı, Nizamettin, Kumbaşı, Karacaömer, Şahincili ve Kökenli Mahallelerinde iftar yemeği verecek.

01 02 03 04 05 07