ALTINORDU BELEDİYESİ MAHALLEYE DÖNÜŞEN KÖYLERDE ÇÖP TOPLAMAYA BAŞLADI

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş 1 Ocak tarihi itibari ile mahalleye dönüşen köylerden çöp toplama işlemine başlandığını söyledi.
Baskan Tekintaş , toplam 61 mahalleye kısa süre içerisinde tespit edilen yerlere konteynırları yerleştirmeyi ve bu hususta da belli periyotlarla gün planlaması yaparak buralardaki katı atıkları almayı hedeflediklerini ifade etti. Belediye Başkanı Engin Tekintaş ;
”Altınordu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü olarak 1 Ocak tarihi itibari ile dış mahallelerimizde çöp toplama, katı atık toplama ve bu hususta yapılacak olan çalışmaları 92 mahalleye yayma çalışmalarımızı yürütmeye başlattık. Bu çerçevede de hemen Osmaniye bölgesini de Saraycık mahalleleriyle entegre ederek 400 litrelik konteynırlarla bölgeyi donatıyoruz. Tabi bu diğer mahallelerimizde de devam edecek. Toplam 61 mahallede tespit edilen yerlere konteynırları yerleştirmeyi, bu hususta da belli periyotlarla gün planlaması yaparak buralardaki katı atıkları almayı hedefliyoruz. Burada hemşehrilerimizden de bir isteğimiz var; ”Vatandaşlarımızdan mutfak atığı saydığımız ,çürüyebilecek , gübre olabilecek veya özellikle de bizim taşımamamız gereken çöpleri kesinlikle bu konteynırlara koymamalarını istiyoruz. Buralarda bizim beklentimiz kağıt ,plastik, geri dönüşüm malzemeleri , cam , metal ve seramik gibi doğada yok olması mümkün olmayan , çevre kirliliğini uzun süre etkileyecek olan çöplerin ,katı atıkların atılmasıdır. Bu çöpleri alarak direkt olarak ayrıştırmaya götüreceğiz. Dolayısıyla bu mahallelerimizde gübre sayılabilecek olanları da bağ ve bahçeye döküp çürümelerini sağlayarak gübre olmasına olanak sağlamış olacagız” şeklinde konuştu.