ALTINORDU BELEDİYESİ MUHTARLARI ÇANAKKALEYE UĞURLADI

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, bu hafta sonunu kapsayan etkinlikle ilçede görev yapan 92 mahalle muhtarını kahramanlık destanının yazıldığı Çanakkale’ye uğurladı.

Altınordu Belediyesi kültürel aktivitelerden birisine daha imza attı. Geçtiğimiz yıl okullarında dereceye giren öğrencileri Çanakkale gezisine gönderirken, bu yıl ise ilçedeki muhtarları gönderdi.

Muhtarlar öncelikle Bursa ilindeki tarihi ve kültürel mekanları ziyaret ettikten sonra kahramanlık destanının yazıldığı Çanakkale’yi ziyaret edecek. Çanakkale ziyaretinin ardından muhtarlar İstanbul ilinde Altınordu Kültür ve Dayanışma Derneği ile birlikte organize edilen “Altınordulular İstanbul’da buluşuyor” etkinliğine katılacak.

Altınordu Belediyesi önünde düzenlenen uğurlama törenine Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş ve Başkan Yardımcısı Aydın Şaşmaz katıldı.
Başkan Tekintaş, burada yaptığı konuşmada, “Altınordu İlçemizde beraber çalıştığımız 92 Mahalle muhtarımızın katıldığı bir gezi düzenledik. Bursa, Çanakkale ve İstanbul’da sonlanacak bir gezi programımız var. Çanakkale bu vatanın vatan edinilmesinde çok önemli bir yere sahip, destansı bir zaferin yaşandığı mekandır. Bu mekanların görülmesi kanaatinden dolayı bu geziyi düzenledik. Ben öncelikle tüm muhtarlarımıza ve onlara eşlik eden ekibimize hayırlı yolculuklar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Altınordu Muhtarlar Derneği Başkanı Olgun Öztürk ise, “Altınordu Belediyemiz tarafından muhtar arkadaşlarımızın katıldığı Çanakkale Gezisi düzenlendi. 92 Mahalle muhtarımızla birlikte Çanakkale şehitliğimizi gezeceğiz. Belediyemiz biz muhtarlara böyle bir güzellik yaptı. Belediye Başkanımız Engin Tekintaş ve ekibine teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

İletişim Formu

Lütfen zorunlu * olarak belirtilen alanları doldurunuz. İlginiz İçin Teşekkür Ederiz. *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>