ALTINORDU BELEDİYESİ ÖĞRENCİLERİ ÇANAKKALE’YE GÖNDERDİ

Altınordu Belediyesi ilçede eğitim gören 38 Ortaokul öğrencisini Çanakkale Gezisi’ne gönderdi.
Türklüğün ve İnsanlık tarihinin en büyük ve en zorlu savaşlarından birinin yaşandığı ‘’Çanakkale Savaşlarının 100. yıldönümü etkinlikleri’’ kapsamında 38 öğrenci 6 rehber öğretmen eşliğinde Çanakkale’ye gönderildi.

Öğrenciler için Ordu Ticaret Meslek Lisesi karşısında uğurlama töreni düzenlendi.
Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Çanakkale Savaşlarının 100. Yılı etkinlikleri kapsamında Altınordu gençliğinin Çanakkale’ye giderek o atmosferi tadıp, o duyguyu yaşamalarını istediklerini söyledi.

Başkan Tekintaş, yaptığı açıklamada, “İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile birlikte okullarında başarılı olan 38 Ortaokul öğrencimizi Çanakkale Deniz Zaferi’nin 100. Yılı nedeniyle bir gezi düzenledik. Öğrencilerimize Belediyemiz’den ve Milli Eğitim Müdürlüğü’müzde görevli 6 öğretmenimiz rehberlik edecektir. Otobüs içerisinde öğrencilerimize gezi öncesi Çanakkale Zaferi ile ilgili öğretmenlerimiz tarafından bilgiler aktarılacak. Çanakkale Deniz Zaferi, Türk milletine büyük bir onur ve güven kazandırmıştır. Bu zafer aynı zamanda, milletimizin kahramanlığı, azmi, iradesi, cesareti ve vatan sevgisinin yanı sıra, savaş meydanında bile düşmanından esirgemediği merhamet ve şefkatini de tüm insanlığa örnek olacak şekilde ortaya koymuştur. Çanakkale savaşları, bir kahramanlık abidesi olmakla birlikte, savaşan ülke ve milletleri birbirine yakınlaştıran yönüyle de dünya tarihinde ayrı bir yere sahiptir. Bugün bizlere düşen görev, şehitlerimizin kanlarıyla sulanan ve emanet edilen bu kutsal vatan topraklarının korunması ve bayrağımızın dalgalanması için birlik, beraberlik ve bütünlük içinde verilen mücadeleyi millet olarak idrak etmek, gelecek nesillere bu bilinci aktarmak ve bu kutsal toprakları bizden sonraki nesillere daha güvenli bir şekilde devretmektir. Bu nedenle böyle bir gezi tertiplerdik. Öğrencilerimize ve görevlilerimize hayırlı yolculuklar diliyorum” dedi.

Üç gün sürecek olan geziye öğrenciler, velileri ve yakınları tarafından uğurlandı.