Altınordu Belediyesi Öncülüğü’nde Toplanan Fındıklar Mehmetçiğe Gönderildi

Altınordu Belediyesi’nin Zeytin Dalı Harekatı’nda görev yapan Mehmetçiğe destek ve moral vermek amacıyla başlattığı “Kavrulmuş fındık’ kampanyasında toplanan fındıklar Afrin’de görev yapan askerlere ulaştırılması amacıyla Hatay’ın Hassa Kaymakamlığı’na gönderildi.

HABER (1)

Altınordu Belediyesi tarafından başlatılan ve 7’den 70’e herkesin destek verdiği Mehmetçik için ‘kavrulmuş fındık’ kampanyası sona erdi. Yaklaşık bir hafta süren ve Altınorduluların el emekleri ile hazırladığı 2.5 ton kavrulmuş fındık ve Mehmetçik için yazılan mektuplar Altınordu Belediyesi’nde belirlenen alanda toplandı. Mehmetçiklere moral olması amacıyla toplanan fındıkların paketleme işlemlerinin yapılmasının ardından fındıkların, Mehmetçiğe gönderilmesi amacıyla bir program gerçekleştirildi. Altınordu Belediyesi önünde gerçekleştirilen programa Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Başkan Yardımcıları, Birim Müdürleri, belediye personelleri ve vatandaşlar katıldı.

Başkan Tekintaş: “Hazırladığımız Kampanya İle Varlığımızı, Kalbimizi Ve Hislerimizi Mehmetçiğe Gönderiyoruz”

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, başlattıkları fındık kampanyasına 2.5 Ton kavrulmuş fındık ile destek verildiğini belirtti. Vatandaşların askerinin yanında olduğunu belirten Başkan Tekintaş, “Afrin’de bir mücadele var ve bu mücadele ülkenin istikbal ve istiklal mücadelesi. Bu mücadele kapsamında Altınordu Belediyesi olarak bizde üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirerek bir kampanya başlattık. Çok sayıda kurum ve kuruluşlardan, vatandaşlarımızdan ve derneklerimizden kampanyamıza önemli destekler geldi. Milli ürünümüz olan fındıkla sunmak istediğimiz katkı geniş kitlelere ulaştı. 7’den 70’e herkesin el emekleri ile hazırladıkları kavrulmuş fındıklar belediyemizde toplanarak hazır hale getirildi ve askere ulaştırılmak üzere yola çıkıyor. Gönülden yapılan bu katkıya destek veren ve varlığını, kalbini ve hislerini Mehmetçikle paylaşan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Altınordulu vatandaşların verdiği destekle toplanan kavrulmuş fındıklar araçlara yüklenmesinin ardından yapılan dua ile Mehmetçiğe ulaştırılmak üzere yol çıktı.

HABER (1) HABER (2) HABER (3) HABER (4) HABER (5) HABER (6)