Altınordu Belediyesi Parklarda Otomatik Sulama Sistemine Geçiyor

fatih bey 1Altınordu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından park ve çocuk bahçelerinde yürütülen otomatik sulama sistemleri tesisatı döşeme çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.
Altınordu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülen otomatik sulama tesisatı alt yapı ve döşeme çalışmaları merkez mahallelerde tüm hızıyla devam ediyor.
Altınordu’da bulanan park ve bahçeler bugüne kadar geleneksel yöntem olan arazöz ve hortumla sulanırken, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan otomatik kontrollü sulama (otomasyon) yapabilen sisteme geçiliyor.
Şirinevler Mahallesi’nde bulunan Şht. P. Onb. Zafer Gülseren Parkı’nda yapımı tamamlanarak denemesi yapılan otomatik sulama sistemini yerinde denetleyen Altınordu Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Evli, ilçenin yeşil alanı bulunan bütün park ve bahçelerinde bu sisteme geçeceklerini söyleyerek, “Hedefimiz en kısa zamanda otomatik sulama sistemini kentin tamamına yaymaktır” dedi.Otomatik sulama sisteminin önemli faydalarının bulunduğunu kaydeden Evli, “Arazöz ve hortumla sulama yapmak hem masraflı, hem de zaman kaybına neden oluyordu. Aynı zamanda görsel anlamda da çirkinlik yaşatıyordu. Yeni sistem sayesinde tüm bu olumsuzluklar ortadan kalkmış olacak. Bu uygulama sayesinde hem işçilikten, hem de zamandan tasarruf sağlanacaktır. Ayrıca düzenli sulama yapılmakla beraber su tasarrufu sağlaması da ayrı bir kazanç sağlayacaktır” şeklinde konuştu.İlçe sınırları içerisinde ilk olarak Şirinevler Mahallesi’nde bulunan Şht. P. Onb. Zafer Gülseren Parkı’nda otomatik sulama sistemini tamamlayan Altınordu Belediyesi, yeşil alanı bulunan tüm park ve çocuk bahçelerinde yıl sonuna kadar otomatik sulama sistemine geçmeyi hedefliyor.sulama 3 sulamay

sulama 2