Altınordu Belediyesi Personeline ‘İlk Yardım’ Eğitimi Verildi

16.10.2018

Altınordu Belediyesi bünyesinde çalışan personele ‘İlk Yardım Sertifika Eğitim’ programı düzenlendi. Yapılan sınavlarda başarılı olan personele ise ‘İlk Yardım’ sertifikası verildi.

HABER (1)

Altınordu Belediyesi’nde ‘Çok Tehlikeli’, ‘Tehlikeli’ ve ‘Az Tehlikeli’ sınıfta çalışmakta olan personele Ordu İl Sağlık Müdürlüğü ve Altınordu Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü öncülüğünde doktor, sağlık personeli ve deneyimli iş güvenliği uzmanları tarafından çeşitli konularda eğitimler verildi. Altınordu Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleşen eğitimlerde güncel iş sağlığı ve güvenliği eğitimlerinin yanı sıra geçmiş yıllarda yaşanan iş kazaları da görsel olarak personellere izletilerek bilgi sahibi olmalarına olanak sağlandı.

‘Çok Tehlikeli’, ‘Az Tehlikeli’ ve ‘Tehlikeli’ sınıfta çalışan personeller gruplara göre farklı günlerde ilk yardım eğitimi aldı. Gerçekleşen eğitimlerin ardından yapılan sınavlarda başarılı olan personele ise ‘İlk Yardım’ sertifikası verildi.

Düzenlenen eğitim programlarına katılan Altınordu Belediye Başkanı Celal Tezcan iş sağlığı ve güvenliği eğitimlerinin önemine vurgu yaptı. Birçok alanda eğitimlerin durmaksızın devam edeceğini aktaran Başkan Tezcan, ilk yardım bilmenin çok önemli bir eylem olduğunu ifade etti.

HABER (1) HABER (2) HABER (3) HABER (4)