ALTINORDU BELEDİYESİ PROJELERİ İLE ENGELLERİ AŞIYOR

Altınordu Belediyesi planladığı projeleri ile engelleri aşmaya devam ediyor. Belediye tarafından özel araçlarla evinden alınan 48 engelli, kurs sayesinde engellerini aşıyor, el becerilerini arttırıyor.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı EDES programı tarafından finanse edilen, Ordu Valiliği Koordinasyonluğunda Altınordu Belediye Başkanlığı tarafından yürütülün “Sanat ile Gülen Yüzler” projesi ile engellilerin engelleri aşılıyor.

Gitardan piyanoya, davuldan halk oyunlarına kadar, yedi branşta gerçekleştirilen kursa katılan 48 öğrenci, Altınordu Belediyesi’nin özel araçları ile evden alınıyor, kurs bittikten sonra tekrar eve götürülüyor. Engellilerin bu proje sayesinde becerilerini arttırdığını, yüzlerinin güldüğünü belirten Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş;

Edes kapsamında eğitim alan 48 öğrencimiz için çalışmalarımız devam ediyor. Burada bulunan 48 öğrencimizin hangi sanat dalında becerisi var ise eğitmenlerimiz onları o sanat dalı üzerinden eğtim veriyorlar. Öncelikle ben böyle nefis bir ortamda ders alan kendini geliştiren öğrencilerimizden dolayı mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum.Onların yüzünün gülmesi bizi bir kat daha mutlu ediyor. Uzun zamandan beri bizzat takip ettiğim bir proje olması nedeni ile burada bulunan öğrencilerimiz ile zaman zaman bir araya gelerek onların bu mutlu anlarına ortak oluyoruz. Sanat ile engellerin nasıl aşıldığını görmek beni çok mutlu etti. Edes projesindeki bizim amacımız, onların engelli halini engelsiz kılmak, şuan bunu sanat ile aşmış bulunuyoruz. Öncelikle bu projeye katkı sunan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı başta olmak üzere Ordu Valiliği’ne çok teşekkür ediyorum“ şeklinde konuştu.

Projenin 4 ay süreceğini belirten Sanat İle Gülen Yüzler Proje Sekreteri Kübra Kırca ise “ Şuan 48 öğrencimiz Edes projesi kapsamında sanat eğitimi alıyorlar. Gitardan piyanoya, davuldan halk oyunlarına kadar, yedi branştan öğrencilerimiz eğitim alıyorlar. Projemiz 4 ay sürecek. Hedefimiz engelli öğrencilerimizi sanat ile buluşturmak ve onların sanat ile engellerini aşmak. Projeye verdiği destekler dolayısıyla Altınordu Belediye Başkanımız Engin Tekintaş’a ve Belediye Başkan Yardımcılarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Ordu Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları’nda proje kapsamında eğitim alan öğrenciler kurs sonunda yağlı boya resim sergisi ve koro gösterisi yapacak