ALTINORDU BELEDİYESİ RAMAZAN HAZIRLIKLARINI TAMAMLADI

10262099_1429707770613994_1991590372464496931_nSevgi, hoşgörü ve yardımlaşma dini İslam’ın güzelliklerinden biri olan Ramazan-ı Şerif için Altınordu Belediyesi hazırlıklarını tamamladı. Bu mübarek ayı dolu dolu geçirebilmek adına Altınordu Belediyesi, ilçenin dört bir köşesine Ramazan’ın huzurunu taşıyor. Bin kişilik İftar Çadırı, Kitap Fuarı, ihtiyaç sahiplerine yönelik yardım paketinin yanı sıra belirlenen bazı mahallelerde iftar programları düzenleyecek olan Belediye, ilçe sakinleri ile  iftarda  buluşmayı hedefliyor.

Kardeşlik ve dayanışma duygularının her zamankinden daha yoğun hissedildiği On Bir Ayın Sultanı Ramazan Ayı’na yönelik çalışmaların tamamlandığını belirten Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş,

Ramazan Ayı boyunca vatandaşlara hizmet verecek olan 1000 kişilik iftar çadırının yanı sıra eski Ordu Evleri ve Kitap Fuarı’nın da Ramazan Ayı’nın ilk gününden itibaren halkın hizmetine gireceğini söyledi. Belediye Başkanı Engin Tekintaş;

IMG_7880928“On Bir Ayın Sultanı Ramazan Ayı hazırlıklarımızı bitirmiş bulunuyoruz. Bu kapsamda her yıl Ordu Lisesi’nin karşısına kurduğumuz İftar Çadırını bu yıl yine aynı yere kurduk. Bu çadırımızda ilk etapta 1000 kişi yararlanacak,  ancak talep arttığında bu rakamı daha da yukarıya çıkartabilecek bir yapıyı  organize ettik. Altınordu Belediyesi olarak organize ettiğimiz diğer etkinlikler ile Ramazan boyunca hem iftarda, hem de iftar sonrasında halkımız ile burada buluşmuş olacağız. Geleneksel hale getirilmiş olan bu yapıyı korumaya ve güzelleştirmeye özen gösteriyoruz” şeklinde konuştu.

İSMETPAŞA CADDESİ’NDE BÜYÜK BULUŞMA

Ordu Büyükşehir Belediyesi ile birlikte organize edilecek iftar programları ile binlerce kişi ile aynı anda iftar açmayı planladıklarını söyleyen Başkan Tekintaş;

IMG_10925“Ordu Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yaptığımız diğer bir çalışmada Ramazan boyunca İsmet Paşa caddesinde büyük kitlelere hitap edecek olan bir iftar programı organize etmekti. Bu tür organizasyonlara 5 Temmuz akşamı verilecek iftar programı ile başlatmış olacağız. Hem Büyükşehir Belediyesi, hem de Altınordu Belediyesi tarafından organize edilen bu çalışma neticesinde halkımız ile bir araya gelerek, güzel bir Ramazan Ayı geçireceğimize inanıyoruz. Tüm bu çalışmaların halkımızın özlediği ve beklediği çalışmalar olduğunun bilincindeyiz” dedi.

KİTAP FUARI

Ramazan etkinlikleri kapsamında Altınordu Belediyesi tarafından İlkadım Anıtı’nın önüne kurulacak olan Kitap Fuarı’nın,  Ramazan Ayı boyunca vatandaşın hizmetinde olacağını söyleyen Belediye Başkanı Engin Tekintaş, sözlerine söyle devam etti.”  Altınordu Belediyesi tarafından İlkadım Anıtı önüne kurulan olan Kitap Fuarı’nda  100 binin üzerinde kitap okuyucuları ile buluşacak. Ramazan boyunca açık olacak olan bu fuarda, Dünya Klasiklerinin yanı sıra en yeni kitaplar da okuyucuları ile buluşmuş olacak. Ayrıca Kitap Fuarı’nda söyleşiler, imza  günleri ve toplantılar olacak.

MAHALLELERİMİZLE İFTARI BİRLİKTE AÇACAĞIZ

IMG_0910Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş Ramazan Ayı boyunca bir çok mahallelerde iftar programları düzenleyeceklerini, mahalle halkı ile bu iftarlarda bir araya gelerek, buluşmayı hedeflediklerini  söyledi. Projeyi, “Altınordu Belediyesi Halkıyla Buluşuyor” olarak adlandıracaklarını söyleyen Başkan Tekintaş, sözlerine şöyle devam etti. “Ramazan boyunca etkinliklerimiz her alanda devam edecek. Bu çalışmalarımızdan biri de; 92 mahallemizden bazılarında düzenleyeceğimiz iftar programları sayesinde halkımız ile bir araya gelerek, Ramazanı en iyi şekilde idrak etmek olacaktır.”

İHTİYAÇ SAHİPLERİNE YARIMDIM PAKETLERİ

Altınordu Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından 92 mahallede tespit edilen yardıma muhtaç ailelere yardım paketlerini dağıtacaklarını ifade eden Başkan Tekintaş, şöyle konuştu;

“Ramazan Ayı süresince 92 mahallemizde belirlediğimiz yardıma muhtaç ailelerimize, Belediyemiz tarafından hazırlanan yardım paketlerini daha önceden belirlediğimiz ailelerimize tek tek  teslim edeceğiz”.

IMG_0953 IMG_0974