ALTINORDU BELEDİYESİ SICAK ASFALT ÇALIŞMASINA HIZ VERDİ

Altınordu Belediyesi tarafından ilçe genelinde başlatılan sıcak asfalt çalışması Subaşı Mahallesi ile devam ediyor.

Yolu sorun olmaktan çıkartma hedefi ile yola çıktıklarını belirten Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, dış mahallelerde yürütülen beton yol çalışmasının ardından merkez mahallelerde de sıcak asfalt çalışması tüm hızıyla devam ettiğini ifade etti.

Başkan Yardımcısı Fatih Evli ile birlikte Subaşı Mahallesinde yürütülen asfalt çalışmasını inceleyen Başkan Tekintaş “ Yaz, Kış demeden hizmet etmeye devam ediyoruz” dedi.

Başkan Tekintaş, yaptığı açıklamada şunları söyledi. “ Altınordu ilçemizin fiziki yapı olarak en zor mahallelerinden birisi de Subaşı Mahallesidir. Bu mahallemizde toplam 4 kilometreye yakın parke yolun sökümü ekiplerimiz tarafından yapıldı. Elektrik, doğalgaz ve telekom gibi iletim hatları yer altına alındı. Ekiplerimiz ise çalışmaların tamamlandığı alanlarda sıcak asfalt çalışmasına başladı. Hedefimiz ; Subaşı Mahallemizde 4 kilometrelik sıcak asfalt çalışması gerçekleştirerek bu mahallemizin yol sorununu ortadan kaldırmaktır.

YAZ KIŞ DEMEDEN ÇALIŞMALARIMIZA DEVAM EDİYORUZ

Çalışmalara aralıksız devam ettiklerini  ifade eden Belediye Başkanı Engin Tekintaş, açıklamasına şöyle devam etti;  “ Ekiplerimiz şuan da Subaşı Mahallesinde sıcak asfalt çalışmalarına devam edecek. 10 gün içinde mahallemizin hemen hemen her yeri sıcak asfalt ile kaplanmış olacaktır. Bu çalışmalarımız yıllardır hizmete susamış mahalle sakinlerimiz tarafından da büyük taktir ile karşılandı. Ekiplerimiz ilçemizi daha modern ve yaşanabilir bir kent haline getirebilmek için Yaz, Kış demeden çalışmaya devam ediyor” dedi.

SICAK ASFALT SONRASI BASKI BETON KALDIRIM

Sıcak Asfalt çalışmasının ardından kaldırım çalışmasının startını vereceklerini ifade eden Başkan Tekintaş,  Diğer mahallelerimizde uyguladığımız baskı beton kaldırım çalışmasını burada da gerçekleştireceğiz, dedi. Başkan Tekintaş sözlerine şöyle devam etti;  “ En kısa zaman içinde sıcak asfalt çalışmasını bitireceğimiz Subaşı Mahallemizde daha sonraki hedefimiz, baskı beton kaldırım çalışması olacaktır. Ardından mahallemizin aydınlatmasını ve çevre düzenlemesini gerçekleştireceğiz. Biz, 30 Mart seçimlerinde milletimize ne söz verdiysek onu yerine getireceğiz” diye konuştu.