ALTINORDU BELEDİYESİ TARİHİNE SAHİP ÇIKIYOR

Altınordu ilçesinde 19. yüzyıl otantik mimarinin hakim olduğu evlerin bulunduğu Taşbaşı Mahallesi’ndeki Menekşe Sokak’ta bulunan 43 ve 44 nolu evlerde restorasyon çalışması başlatıldı.
Altınordu Belediyesi ve Ordu Valiliği Yatırım İzleme Koordinasyon Başkanlığı işbirliği ile başlatılan çalışma sonucunda yüklenici firma ile protokol imzalandı.
Altınordu Belediye Meclisi Nisan Ayı .  1 Oturumunda gerçekleştirilen imza ile Menekşe sokakta bulunan 43 ve 44 nolu tarihi evler aslına uygun bir şekilde yapılarak Altınordu’nun tarihi yaşatılmış olacak.
Konu ile ilgili olarak Altınordu Belediye Meclisinde bir açıklama yapan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, “Altınordu ilçemizin en güzel mahallelerinden birisi olan tarihi Menekşe sokaktaki bu iki bina yüklenici firma tarafından 180 gün içinde aslına uygun bir şekilde yapılacak. Tarihimize her zaman sahip çıktık, bundan sonra da çıkmaya devam edeceğiz. Taşbaşı Mahallesi başta olmak üzere Altınordu ilçemizin değişik mahallelerinde bulunan bu gibi tarihi evleri de yakın zaman içinde restore etmeye başlayacağız.  Hedefimiz; Geçmişimizi de yansıtan bu tür tarihi evleri restore ederek gelecek nesillere de aktarabilmektir. Bu konuda hem Ordu Büyükşehir Belediyemiz hem de biz çok hassasız” diye konuştu.
 Altınordu Belediyesi ve Ordu Valiliği Yatırım İzleme Koordinasyon Başkanlığı tarafından yaptırılacak olan restorasyon çalışması toplam 366.291.50 TL’ye  yapılacak.

İletişim Formu

Lütfen zorunlu * olarak belirtilen alanları doldurunuz. İlginiz İçin Teşekkür Ederiz. *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>