ALTINORDU BELEDİYESİ YOLLARDAKİ GÖRÜNTÜ KİRLİLİĞİNİ ORTADAN KALDIRIYOR

Altınordu Belediyesi  Zabıta Müdürlüğü ve Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri mahalle içinde sokakların yol ve kaldırım kenarlarında uzayan yabani ve kurumuş otlar ile çalıları görüntü kirliliği oluşturmaması  ve trafiği tehlikeye atmaması için budama işlemlerine başladı.

 Çalışmaların her mahallede yapılacağını belirten Belediye Başkanı Engin Tekintaş “ İlçemizin daha modern bir görünüme kavuşması için ellerinden gelen çalışmayı yaptıklarını ifade ederek şöyle konuştu.

“Altınordu ilçemizin örnek bir şehir olma yolunda hızla ilerliyor, şehir merkezinde olduğu gibi merkeze bağlı mahallelerimizin de yol kenarları, orta refüjler, kaldırım kenarları ve boş arsalardaki yabani otlarının kuruyan çalılarının ve uzayan ağaç dallarının budama, biçme ve temizliklerini yapıyoruz. Zabıta Müdürlüğü ve Park Bahçeler Müdürlüğü personellerimizin titiz çalışmaları ile görüntü kirliliğine sebep olan otların temizlenmesinin yanı sıra yol kenarlarından yola doğru uzamış ve trafik akışına engel olan çalılar ve ağaç dalları budanarak görüş mesafesinde sıkıntı oluşturmamasını sağlıyoruz” dedi.