ALTINORDU BELEDİYESİ ZABITA EKİPLERİNDEN FIRINLARA DENETİMİ

Altınordu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri Ramazan ayı nedeni ile fırın denetimlerini sıklaştırdı.

Altınordu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, denetimler sırasında pidelerin gramajı, fiyatı ve sağlıklı şartlar altında üretilmesine dikkat edilmesi gerektiği konusunda uyarılarda bulunan Zabıta Müdürlüğü ekipleri, eksik gramajda pide üretimi yapan işletmelere de uyarılarda bulunuldu.

Denetimlerin milletin sağlığı ve haksız kazanç elde etmek isteyen işletmeleri önlemek amacı ile yapıldığını ifade eden Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş “Denetimlerin belli aralıklar ile yapılacağını söyledi”

Başkan Engin Tekintaş açıklamasında  “Altınordu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerimiz ilçemizde bulunan fırınlarımızı denetliyor. Fırınlarımızı denetlemekteki amacımız Ramazan dolayısıyla satışa başlanılan pideler ve hijyen kurallarıdır. Pidelerin sağlıklı şartlarda üretim yapılıp yapılmadığını, gramajlarında eksiklik olup olmadığını ve fiyatının da belirlenen fiyat üzerinden satılıp satılmadığını denetliyoruz. Bütün fırınlarımızı bu konuda denetleyerek uyarılarda bulunuyoruz. Aynı zamanda fırınlarımızdaki çalışan arkadaşlarımıza ve hijyen durumlarına dikkat ediyoruz. Eksik gramaja sahip fırınlarımıza uyarılarda bulunup gerekli yasal işlemleri yapıyoruz. Gıda konusunda hem halkımızı hem de fırıncı arkadaşlarımızı daha duyarlı olmaya davet ediyorum.  Bu konuda özellikle vatandaşlarımızdan isteğimiz fırınlarda uygunsuz bir ortam gördüklerinde Zabıta Müdürlüğümüze müracaat etmelerini istiyoruz. ”diye konuştu.  

İletişim Formu

Lütfen zorunlu * olarak belirtilen alanları doldurunuz. İlginiz İçin Teşekkür Ederiz. *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>