Altınordu Belediyesi’nden 300 Metrelik Gönül Sofrası

Altınordu Belediyesi tarafından hazırlanan mahalle iftarları kapsamında Şarkiye Mahallesi’nde kurulan 300 metrelik iftar sofrasında 3 bin 500 kişi aynı sofrada buluşmanın mutluluğunu yaşarken birlikte oruç açma fırsatı buldu.

Altınordu Belediyesi tarafından geleneksel hale gelen ve ilçe genelinde birçok mahallede sürdürülen mahalle iftarları devam ediyor. Bu kapsamda şehrin nüfus yoğunluğunu taşıyan ve merkezi mahallerden biri olan Şarkiye Mahallesi’nde, Süleyman Felek Caddesi üzerine Altınordu Belediyesi öncülüğünde 300 metrelik iftar sofrası kuruldu. Altınordu Belediyesi tarafından kurulan iftar sofrasına Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş’ın yanı sıra AK Parti Altınordu İlçe Başkanı İbrahim Hekim, meclis üyeleri, siyasiler ve 3 bin 500 vatandaş katıldı.

BAŞKAN TEKİNTAŞ: “AYNI SOFRADA BULUŞMANIN HUZURUNU YAŞIYORUZ”

Şarkiye Mahallesi’nde vatandaşlarla birlikte oruç açan ve programda bir konuşma yapan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, hedeflerinin Ramazan ayının bereketi ile tüm mahallelerdeki vatandaşları aynı sofralarda buluşturmak istediklerini söyledi. Gerek zengin gerekse fakir, toplumun her kesiminden vatandaşlarla aynı sofrayı paylaşmanın huzurunu yaşadıklarını aktaran Tekintaş, “Ramazan ayı içerisinde hedefimiz kardeşlerimizi, komşularımızı ve dostlarımızı Ramazan ayının bereketi ile iftar sofralarında buluşturmaktı. Bu kapsamda birçok mahallemizde olduğu gibi Şarkiye Mahallesi Süleyman Felek Caddesi’nde de vatandaşlarımızla birlikteyiz ve mutluyuz. Bu özel akşamda bu sofralara misafir olduğunuz için gerek zengini gerekse fakiri ile aynı sofrayı paylaşmanın huzurunu yaşattığınız için ve bu davete icabet ettiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

“ÇALIŞMALARI TAMAMLAYARAK SİZLERİ BİR DAHA RAHATSIZ ETMEK İSTEMİYORUZ”

Şarkiye Mahallesi’nde devam eden alt ve üst yapı çalışmalarına değinen ve vatandaşları bir daha çalışmalar ile rahatsız etmemek için çaba gösterdiklerini vurgulayan Başkan Tekintaş, “Büyükşehir Belediye Başkanımız ve ekibine teşekkür ediyoruz. Süleyman Felek Caddesi önümüzdeki günlerde yapılacak olan çalışmalarla trafiğe kapalı çok özel bir mekana dönüşecek. Şarkiye Mahallesi yapılan çalışmalar sebebiyle sıkıntı çekiyor. Bundan dolayı gösterdiğiniz sabra, gerek Altınordu Belediyesi gerekse Büyükşehir Belediyesi olarak teşekkür ediyoruz. Hedefimiz bugüne kadar ertelenmiş olan yeraltındaki tüm çalışmaları tamamlayarak sizleri bundan sonra rahatsız etmemek. Çalışmalar tamamlandığında Şarkiye Mahallesi gerçek özelliğine ve güzelliğine kavuşmuş olacak. Şarkiye Mahallesi’nde bir yandan alt yapı ve yağmur suyu çalışmaları diğer yandan da asfalt çalışmaları devam ederken bina yüzleri ile ilgili çalışmaları da yaparak Altınordu’nun merkezini ilçenin en özel mekanı yapmaya gayret edeceğiz” diye konuştu.

Süleyman Felek Caddesi üzerine kurulan ve 3 bin 500 vatandaşın birlikte oruç açma imkanı bulduğu iftar programı yapılan duaların ardından sona erdi.

HABER (1) HABER (2) HABER (4) HABER (5) HABER (6) HABER (7) HABER (8) HABER (9)

 

İletişim Formu

Lütfen zorunlu * olarak belirtilen alanları doldurunuz. İlginiz İçin Teşekkür Ederiz. *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>