ALTINORDU BELEDİYESİ’NDEN BOYKOT KARARI

Altınordu Belediyesi, Gazze katliamından dolayı Belediye’ye ait birimlerinde İsrail ürünlerini kullanmama kararı aldı. Belediye Başkanı Engin Tekintaş, yaptığı açıklamada, İsrail ve arkasındaki küresel sermayeyi boykot etme kararı aldıklarını söyleyerek, herkesi bu eyleme katılmaya davet etti.

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, yaptığı açıklamada, ‘İsrail’in yapmış olduğu zulme sessiz kalamayız. Gerçekten bir insanlık trajedisi ile karşı karşıyayız. İsrail Gazze’ye ölüm yağdırıyor, bazı İsrailliler de seyir terasına çıkıyor, film izler gibi bombaları izleyip, alkış tutuyor. Bu vahşete tepkimizi koymak bir insanlık görevimizdir. Bu doğrultuda Altınordu Belediyesi olarak Belediye’ye ait bütün birimlerimizde İsrail ürünlerini kullanımını yasakladık” şeklinde konuştu.

Bu konu da resmi olarak uygulamaya geçtiklerini ve İsrail ürünlerine karşı uygulanan boykotu kararlılıkla sürdüreceklerini belirten Belediye Başkanı Engin Tekintaş, ayrıca ülke olarak boykot çağrısına kayıtsız kalınmamasının altını çizerek, duyarlı tüm vatandaşlara İsrail ürünlerini satın almama ve İsrail Ürünlerini boykot etme çağrısında bulundu.