ALTINORDU BELEDİYESİ’NDEN ÇEVRE DUYARLILIĞI

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, mahalleye dönüşen köylerden toplanan çöpler sayesinde, derelerin ve kaynak sularının korunduğunu, çevre kirliliğinin de önlendiğini söyledi.

Altınordu Belediyesi Mahalleleri İle İftarda Buluşuyor” programı kapsamında Günören Mahallesi’nde iftar düzenlendi. Kısacık, Örencik ve Dikence Mahallelerinin de katıldığı iftar programında konuşan Belediye Başkanı Engin Tekintaş, çöp toplama hizmetinin önemine değinerek, derelerin ve kaynak sularının bu sayede korunduğunu, çevre kirliliğini de engellediklerini söyledi. Başkan Tekintaş şöyle konuştu;

Öncelikle söz verdiğimiz gibi beton yol uygulamasını içinde bulunduğumuz Günören Mahallemizde tamamladık. Yaklaşık 1.150 metre uzunluğunda, standartları en yüksek şekilde dökülmüş beton yolu tamamlayarak sizlerin hizmetine sunduk.

30 Mart seçimleri öncesi ifade etmiştik; Çöp toplama hizmetlerinin bizim için çok önemi var. Bu çalışmaları yapmaya, yol standartlarını da değiştirmeye devam ediyoruz . İnşallah hızlı bir şekilde tamamlayarak, belli bölgelerde başlattığımız gibi bu bölgelerin de çöpünü toplamaya haftalık 15 günlük periyotlar halinde devam edeceğiz. Dereleri ve çevreleri korumak için, kaynak sularını korumak için, çevremizin kirliliğini önlemek için bu faaliyeti en iyi şekilde sürdürüp, çöp toplama hizmetlerine de devam edeceğiz”.