ALTINORDU BELEDİYESİ’NDEN ENGELLİLERE AKÜLÜ SANDALYE DESTEĞİ

Engellilerin toplumsal hayata katılımını kolaylaştırmak amacıyla Altınordu Belediyesi ile Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD) işbirliğiyle temin edilen 8 akülü tekerlekli sandalye ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere belediye tarafından teslim alındı.
Altınordu Belediyesi engellilerin hayatını kolaylaştırmaya, engellerini ortadan kaldırmaya devam ediyor. Avrupalı Türk Demokratlar Birliği ile yapılan işbirliği sonucunda Almanya’dan Altınordu’ya getirilen 8 adet akülü tekerlekli sandalye, Belediye Başkanı Engin Tekintaş tarafından ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere teslim alındı. Teslim töreninde konuşan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş ‘Yardım seferberliğine katkı sunan herkese teşekkür ediyorum’ dedi. Hedeflerinin engelleri ortadan kaldırmak olduğunu söyleyen Başkan Tekintaş şöyle konuştu;
“Avrupa Türk Demokratlar Birliği Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Kara Bey‘in nezdinde Genel Başkana, Yönetim Kuruluna ve Avrupadaki tüm yöneticilerine teşekkür ederim. Bir tema oluşturulduğu için, güzel bir netice ile sonuçlandırdığımız için bizler de mutluyuz. Avrupa ziyaretlerimizde bizleri hem misafir ettiler, hem de eşlik ettiler, kendilerine teşekkür ediyorum.
Bugün ise kendilerini misafir ettik, ağırladık. İnşallah buradan memnun bir şekilde ayrılacaklarını düşünüyoruz. İçlerinde hemşehrilerimiz ve misafirlerimiz var. Türkiye’nin çeşitli vilayetlerinden gelen kardeşlerimizin Karadeniz‘in en güzel yerinde olduklarını bir kez daha ifade ederek, bu güzel etkinliğe katkı sunan tüm kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Avrupadaki tüm dostlarımıza, tüm vatandaşlarımıza, tüm kardeşlerimize bu vesile ile hem selam iletiyorum, hem de onların ilk uğrayacakları mekan Ordu ili ve Altınordu ilçesi olsun istiyoruz“.
Almanya’dan getirilen 8 adet akülü tekerlekli sandalyeyi Altınordu Belediyesi’ne teslim eden Avrupa Türk Demokratlar Birliği Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Kara ise;
“Engelli kardeşlerimizin problemlerini ortaya dökmek adına bir kampanya başlattık. Bu kampanyamızın finalini Ekonomi Bakanımız Sayın Nihat Zeybekçi’nin de katılımı ile Almanya‘da iftar programında gerçekleştirdik. Bakanımızın da iştiraki ile 30 adet akülü tekerlekli sandalyeyi Avrupa’dan satın almak suretiyle Türkiye’ye getirdik. Bunların toplamda 8 tanesini Ordulu hemşehrilerimize hediye etmek üzere buradayız.
Bizim araştırmalarımız sonucunda insanımızın yüzde onunun özürlü olduğunu tespit ettik. Şuanda dünya genelinde 1 milyarın üzerinde özürlü insan var ve biz de diyoruz ki; hepimiz birer engelli adayıyız. Engellilerin sorunlarını ortadan kaldırmak adına ve engelli vatandaşlarımıza duyarlılığı arttırmak adına yaptığımız bu organizasyonda, Ordu ayağında sizlerle bir aradayız. Daha önce Ankara Keçiören’de, Konya Kulu’da ve Sivas’da programlarımız icra edildi. Bugün son olarak da burada araçlarımızı hediye etmek suretiyle size, sizler de vatandaşlarımıza hediye etmek üzere teslim ediyoruz. İnşallah vatandaşlarımız buna ihtiyaç duymazlar ama ihtiyacı olanlarda bunsuz yapmasın diyorum ve sizlere bu vesile ile araçları teslim ediyorum“ şeklinde konuştu.