ALTINORDU BELEDİYESİ’NDEN PERSONELİNE MÜJDE

Altınordu Belediyesi ile BEM-BİR-SEN arasında, Altınordu Belediyesi’nde çalışan memurların ekonomik hayat koşullarının iyileştirilmesine yönelik Sosyal Denge tazminatında anlaşma sağlandı.
Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş ile BEM-BİR- SEN Ordu Şube Başkanı Rahmi Çakar ve yönetimi bir araya geldi.
Gerçekleştirilen toplantı neticesinde belediyede çalışan memurlara verilecek olan sosyal denge tazminatını belirlendi.
Önümüzdeki günlerde sözleşmenin imzalanacağını kaydeden Belediye Başkanı Engin Tekintaş, yaptığı açıklamada, “Altınordu Belediyesi olarak Belediyemiz bünyesinde çalışan her çalışanımızın hakkını sonuna kadar korumaya devam ediyoruz. Bu kapsam da Belediyemiz bünyesinde çalışan memur arkadaşlarımızın ekonomik hayat koşullarının iyileştirilmesine yönelik Sosyal Denge tazminatında anlaşma sağlamış bulunuyoruz. Ben bu süreç içerisinde gösterdiği özverili gayretlerinden dolayı Bem-Bir-Sen Ordu Şube Başkanı Rahmi Çakar’a teşekkür ediyorum. Ayrıca şunun da bilinmesini istiyorum. Belediyemiz bünyesinde görev alan her arkadaşımız bizim mesai arkadaşımızdır. Onlar ile ilgili olarak çeşitli çalışmalar içerisinde olduğumuzun bilinmesini istiyorum “ diye konuştu
Bem-Bir-Sen Şube Başkanı Rahmi Çakar ise, “Altınordu’nun Ordu’nun parlayan bir yıldız olduğunu, bugün artık Belediye idareciliğinin değiştiğini ve kucaklayan belediye, birleştiren belediye, kardeşliği birliği vefayı ifa eden belediye olduğunu söyledi.
Çakar, konuşmasında şöyle tamamladı: “Şu an da Engin Başkanımızın sergilediği durum bu. Birçok imkansızlıklara rağmen fedakarlıklar yaparak memuruyla beraber olduğunu gösterdi ve güç birliğine girerek Altınordu’ya hizmet yaptı. Sendikacılığı artık diyalog yoluyla yapıyoruz. Belediyenin imkanları dahilinde memur çalışanlarına bu imkanlar sunuluyor” şeklinde konuştu.