“ALTINORDU, ORDU’NUN AYNASI OLACAKTIR”

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Sürüdürülen temizlik çalışmaları ve projeler sayesinde Altınordu’nun, Büyükşehir Ordu’nun aynası olacağını söyledi.

Daha temiz bir çevre için Altınordu Belediyesi tarafından başlatılan çalışmalar kapsamında, modern kent görünümüne yakışır, hijyenik ve kullanışlı yeni çöp kutularının ilçenin ana arterlerine monte işlemi tamamlandı.

İlçe merkezinde yaya kaldırımlarının farklı noktalarına yerleştirilen 150 adet çöp kutusu çevre temizliğinin korunması amacıyla vatandaşların hizmetine sunuldu.

Çevre temizliğine önem verdiklerini belirten Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, ” Altınordu Belediyesi olarak ilçenin ana arterleri başta olmak üzere merkezinin değişik yerlerine 150 adet küçük çöp kutusunu yerleştirerek vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Başta sigara izmariti olmak üzere küçük çöplerin yere atılmasını engellemek amacı ile bu çalışmayı başlattık. Bu konuda vatandaşlarımızın da her zamanki gibi duyarlı olacaklarını biliyorum. Biz Altınordu’yu Büyükşehir Ordu’muzun Aynası olacak bir ilçe haline getirmek istiyoruz. Bunun içinde var gücümüz ve ekiplerimiz’le birlikte gece gündüz çalışıyoruz. Tüm hemşehrilerimize şimdiye kadar bizlere vermiş oldukları destekten dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

1 OCAK İTİBARİ İLE ÇÖPLER TOPLANACAK

30 Mart yerel seçimlerinin ardından köy statüsünden mahalle statüsüne geçen yerlerin kış şartlarının ulaşım için izin verdiği ölçüde çöp toplama işleminin 1 Ocak 2015 tarihi itibari ile başlanılacağını söyleyen Başkan Tekintaş, “Bizler çevremizi ne kadar temiz tutarsak o kadar temiz bulmuş oluruz. Onun için de vatandaşlarımızın çevre temizliğine daha da önem göstermelerini istiyoruz.”şeklinde konuştu.