ALTINORDU’DA ASFALT ÇALIŞMALARI HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR

Altınordu Belediyesi ve Ordu Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından Karacaömer Mahallesi’nde bulunan TOKİ Memurkent 1. Etabın yolu sıcak asfalt ile kaplanarak hizmete sunuldu.

Altınordu ilçesinin her geçen gün gelişen ve büyüyen mahallelerinden birisi olan Karacaömer Mahallesi’nde Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Altınordu Belediyesi yolu sorun olmaktan çıkartıyor. Nüfusun yoğun olduğu Memurkent 1. Etapta bozuk ve dar olan yol genişletildikten sonra sıcak asfaltla kaplanarak Botonik Park’a, Eskipazar Mahallesi’ne ve Ulubey yoluna gidiş daha konforlu bir hale getirildi. Hava şartlarının müsait olduğu takdirde yollarda beton ve asfalt çalışmalarının da hızla devam edeceğine işaret eden Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş;

“Karacaömer Mahallesi her geçen gün gelişen ve nüfusu en yoğun olan mahallelerimizden bir tanesi durumunda. TOKİ Memurkent 1. Etabın olduğu bölge ulaşım yollarının en fazla bağlantı kurulduğu bölgeler arasında yer alıyor. Çavuşlar, Öceli ve Burhanettin  Mahallelerimizden gelen vatandaşlarımızın en kolay ulaşabildikleri yollardan bir tanesi de burası. Dolayısıyla Memurkent’in sıkıntılı gördüğümüz bu alanında ekiplerimiz, bağlantı yolunun asfaltla kaplanması noktasında çalışmayı aralıksız sürdürüyor. Botonik Parkın yakınında bulunan kavşağa en kolay bağlantı buradan sağlanmış olacak. Uzun zamandır sorun olarak dile getiriliyordu ve doğal olarak da milletimizin bir beklentisi vardı. Biz de Büyükşehir Belediyemizle birlikte sıcak asfalt kaplamasını yaparak burayı Botonik Park’a, Şehitlik Anıtı’na, Eskipazar Mahallesi’ne ve Ulubey yoluna bağlamış olduk. Hava şartları müsait olduğu takdirde milletimize bu tür hizmetlerimiz aksamadan devam edecek. Ramazan ayında bu sıcak havada çalışan işçi kardeşlerime sonsuz teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.