ALTINORDU’DA KADINLARA KREDİ DESTEĞİ

Altınordu ilçesinde Grameen Mikrofinans Programı (TGMP) kapsamında kredi almaya hak kazanan bayanlar düzenlenen program ile kredilerini aldı.

Ordu Büyükşehir Belediyesi meclis toplantı salonunda düzenlenen programa Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, eşi Münire Tekintaş, Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkanı Enver Yılmaz’ın eşi Yeter Yılmaz ile çok sayıda kredi almaya hak kazanan bayanlar katıldı.

Mikrofinans programında birçok kesmin emeği olduğunu ifade eden Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş “Sosyal sorumluluk projesi içerisinde kendi evinizde, hem el sanatlarınızı geliştirmeniz hem de ailenize maddi kaynak sağlıyor olmanız takdir ile karşılanacak bir durumdur” dedi.

Başkan Tekintaş, sözlerine şöyle devam etti: “Bugüne kadar verilen destek ile hanım kardeşlerimiz ailelerine çok önemli katkılar sundular. Aktif 400 üyenin olduğu ve 700 üzerinde üyenin de kredi alarak bu sistemin içinde olduğunun bilinmesini istiyoruz. Şu ana kadar mikro kredi ile kredilendirme rakamı 900 bin TL’yi aşmış durumda. Burada hedef; kardeşlerimizin el emeği göz nuru olan çalışmalarına hem katkı sunmak hem de onların bu el becerilerini maddi kazanca dönüştürerek onların ev ekonomisine katkı sunabilmektir. Ordu Büyükşehir Belediyesi ile Altınordu Belediyesi olarak hanım kardeşlerimizin bu çalışmalarına ilk günden beri destek verdik, bundan sonra da destek vermeye devam edeceğiz”

Konuşmaların ardından sosyal sorumluluk projesi kapsamında kredi almaya hak kazanan bayanlar kredilerini Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş’ın elinden aldılar.