ALTINORDU’DA CAMİLER VE MEZARLIKLAR RAMAZAN AYI’NA HAZIR

TEMİZLİK 2Ordu’nun en büyük ilçesi konumunda yer alan Altınordu’da,  Cami ve Mezarlıklar temizlenerek Ramazan Ayı’na hazır hale getiriliyor.

Altınordu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından, Camilerin iç ve dış temizliğinin yanı sıra mezarlıklar da bakıma alınıyor.  Ekipler  tarafından  yapılan çalışma neticesinde, mezarlıkların çevresi ve üzerinde bulunan otlar, özel makineler ile temizleniyor. Yürütülen temizlik çalışmaları hakkında bilgi veren Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş;  “Cami ve Mezarlıkları temizleyerek,  Ramazan Ayı’na hazır hale getirmeyi hedefliyoruz” dedi. Başkan Tekintaş şunları söyledi;

TEMİZLİK 5“Ramazan Ayı’na kadar mümkün olduğunca mezarlık ve camilerin temizliğini yaparak hazır hale getirmeyi hedefliyoruz.  Camilerin iç ve dış temizliğinin yanı sıra boyama vb her türlü faaliyetleri ekibimiz ile sürdürmeye devam ediyoruz.  İbadet bizim için her zaman önemli ama Ramazan Ayı’nda bir başka güzel ve anlamlı oluyor. Dolayısıyla cami içi ve dışı  ile mezarlıklarımızın düzeni,  milletimizin önemle beklediği çalışmalardan bir tanesi konumunda yer alıyordu. Bu beklenen ve özlenen çalışmayı boyama, yıkama ve temizlik ekibimizle birlikte gerçekleştiriyoruz.”

Ramazan Ayı’nda  vatandaşların mezarlık ziyaretlerini daha rahat ve temiz bir ortamda gerçekleştirmesi için titiz davrandıklarını belirten Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş,  “Mezarlıklarımızı kötü ve bakımsız görüntüsünden arındırarak temiz bir çehreye kavuşturuyoruz. Mezarlık içerisi temizliğini de yaparak  vatandaşlarımızın beklentisine cevap vermiş olacağız. Yaptığımız bu çalışmalardan dolayı gittiğimiz her yerde  milletimizin takdirini alıyoruz. Bunu başaran ekibimize işlerinde güç kuvvet diliyor, özverili çalışmalarından dolayı kutluyorum” şeklinde konuştu.

TEMİZLİK 1

TEMİZLİK 4

TEMİZLİK 3