ALTINORDU’DA ÇÖPTE YENİ DÖNEM

 ALTINORDU BELEDİYESİ YERALTI ÇÖP KONTEYNER SİSTEMİNİ HAYATA GEÇİRDİ

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, çöpün sebebiyet verdiği kötü koku ve pisliği ortadan kaldırmaya olanak sağlayan ve daha ekonomik olan yeraltı çöp konteyner sistemini hayata geçirdiklerini belirterek, “Bu şehirde temizlik için yükselttiğimiz çıtayı daha yukarı taşıyacağız ve kesinlikle temizlikten taviz vermeyeceğiz” dedi.

Altınordu Belediyesi yaptığı örnek projeler ile toplum tarafından takdir toplamaya devam ediyor. Bu kapsamda yaptığı çalışmalarla modern bir Altınordu inşa etmeye özen gösteren Altınordu Belediyesi aynı zamanda halk sağlına da önem veren çalışmalara imza atıyor. Temiz ve modern bir çevre parolası ile çalışmalarını sürdüren Altınordu Belediyesi halk sağlığını korumak, çevreyi temiz tutmak, pis koku ve görüntü kirliliğini engellemek amacıyla başlattığı çöp konteynerlerinin yeraltına alınması projesini hayata geçirdi.

BAŞKAN TEKİNTAŞ: “ŞEHRİN GENELİNDE YERALTI ÇÖP KONTEYNER SİSTEMİNE GEÇECEĞİZ”

Altınordu’da çöpün sebebiyet verdiği olumsuzlukları ortadan kaldırmak adına başlattıkları çalışmaların uygulamaya girmesinin kendilerini mutlu ettiğini dile getiren Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, yeraltı çöp konteyner sisteminin Altınordu’nun nüfus yükünü çeken her alanına konulacağını söyledi. Mevcut konteynerlerin değiştiğini ve bu tür konteynerlerin ilerleyen süreçte geri dönüşüm için kullanılacağını aktaran Başkan Tekintaş, “Bu zamana kadar kullandığımız yer üstü çöp konteynerleri sistemi ile yaşadığımız sıkıntıları ortadan kaldıracak olan yeraltı çöp konteyner projesini ve daha kullanışlı yer üstü konteynerlerini hayata geçiriyoruz. Şehrin belli bölgelerine ilk etapta yerleştirdiğimiz 40 adet yeraltı çöp konteynerleri uygulamasını Karapınar ve Karşıyaka Mahallemizin ortak kullanacağı alanda başlatmanın heyecanını yaşıyoruz. Yapılan bu çalışmalarla yeraltı çöp konteyner sistemi organik çürüyebilen malzemeleri muhafaza ederken yer üstünde bulunan konteynerlerin ise ilerleyen zamanlarda geri dönüşüm için kullanılmasını sağlayacağız” diye konuştu.

“YERALTI ÇÖP KONTEYNER SİSTEMİNDE AZ MALİYETLE ÇOK İŞ YAPACAĞIZ”

Hayata geçirilen yeraltı çöp konteyner sisteminin birçok alanda fayda sağlayacağının altını çizen Başkan Tekintaş, az harcama ile çok iş yapacaklarını belirtti. Yeraltı çöp konteynerleri ile güvenliğinde üst düzeyde olacağını vurgulayan Başkan Tekintaş, “Yeraltı çöp konteyner sistemi birçok alanda fayda sağlayacak. Yeni sistem konteynerler kendi içeresinde bulunan sistem sayesinde doluluğunun ve sıcaklığının tespit edilmesine imkan sunacak. Yeraltı çöp konteyner sistemi ile 4 ton depolama alanı bulunacak, bu sayede her gün gelen çöp araçları artık iki günde bir ya da çöp konteynerinin verdiği doluluk oranına göre üç günde bir boşaltma işlemi yapacak. Bu durumla birlikte ağır trafiği ortadan kaldıracağız ve daha az harcama ile daha fazla verim elde edeceğiz. Tüm bunların yanı sıra en önemli husus ise çöp kamyonlarının arkasında problem yaşayan çalışanlarımız bu dertten kurtulmuş olacak. Bu şehirde temizlik için yükselttiğimiz çıtayı daha yukarı taşıyacağız ve kesinlikle temizlikten taviz vermeyeceğiz” şeklinde konuştu.