ALTINORDU’DA “DİLENCİ” OPERASYONU

Altınordu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların dini duygularını istismar ederek dilencilik yapan kişilere yönelik operasyon düzenledi.

Altınordu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan operasyon kapsamında, özellikle cami önlerinde vatandaşların dini duygularını istismar ederek dilencilik yapan kişiler hakkında yasal işlem başlatılarak ceza-i işlem uygulandı.

Altınordu Belediye Başkanlığı Zabıta Müdürlüğü ekipleri, şehir içerisinde yaptıkları denetimler sonucu özellikle cami önlerini ve şehrin en işlek caddelerini kendilerine mesken edinerek dilencilik yapan kişilere yönelik operasyon düzenledi. Operasyonda yakalanan 8 dilenci üzerinden toplam 200 lira para çıktı.Yakalanan dilencilere 5326 sayılı Kabahatler Kanunu’nun 33. maddesi gereğince yasal işlem ve ceza-i işlem uygulanarak üzerlerinde tespit edilen paralara da el konuldu. Zabıta ekipleri, vatandaşların duygularını istismar ederek dilenciliği bir meslek haline getirmiş bu ve bu gibi kişiler ile ilgili olarak 153 numaralı hattın aranarak şikayette bulunulmasını istedi.

BAŞKAN TEKİNTAŞ, “DENETİMLERİ DAHA DA ARTIRACAĞIZ”

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş ise yaptığı açıklamada, denetimlerin daha da artırılacağını ifade ederek şunları söyledi. ” Özellikle havaların ısınması ile birlikte dilenci sayısında artış oldu. Gün içerisinde yoğunluğun olduğu her alanda, cami, cadde, kafeterya vs alanlarda vatandaşların duygularını istismar eden bu kişilere göz açtırmayacağız. Zabıta ekiplerimize bunun için talimat verdik. Şuana kadar yapılan denetimler sonucunda yerli ve yabancı olan birçok kişi hakkında yasal işlem başlatıldı. Bu uygulamayı devam ettireceğiz” diye konuştu.