ALTINORDU’DA DİLENCİLERE OPERASYON

Ordu’da son günlerde sayıları gittikçe artan dilencilere yönelik operasyon düzenlendi. Altınordu Belediyesi zabıta ekipleri ile Emniyet Müdürlüğü personellerinin iş birliği ile düzenlenen operasyonda çoğunluğu Suriyeli olan çok sayıda dilenci yakalanarak göç idaresine teslim edildi.

Konu ile ilgili olarak bir açıklama yapan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş “Şehrimizde son günlerde il dışından beli araçlarla şehrimize dilenmek üzere getirilen dilencileri tespit etik. Valimiz, Emniyet Müdürlüğümüz ve Göç idare Müdürlümüzle oturup bu konu ile ilgili ne yapmamız gerektiğini planladık.  Aldığımız karar doğrultusunda Altınordu ve Ordu Büyükşehir Belediyemizin zabıtaları başta olmak üzere, Emniyet ve Göç İdaremizin de yetkililerinden oluşan bir ekip şehrimizin cadde ve sokaklarını bu dilencilerden arındırmak için çalışma başlattık. İlçemizi dilencilerden arındırana kadar bu çalışmamız kesintisiz devam edecek” diye konuştu.

Başkan Tekintaş açıklamalarına şöyle devam etti “  Devletin sosyal imkânları varken sosyal projelerle bu milletin fakirini yoksulunu Devletimiz ihtiyacını karşılamaya devam ederken herhangi birilerinin sokakta dilenmesini  asla müsaade etmeyeceğiz. Bu konuda Valiliğimiz, Ordu Büyükşehir Belediyemiz, Emniyet Müdürlüğümüz ve Altınordu Belediyesi olarak başlattığımız çalışma ile şehrimizde insanlarımızın dini ve vicdani duygularını istismar ederek üzerinden geçinmek isteyenlere asla müsaade etmeyeceğiz. Sokaklarımızda tek bir dilenci kalmayana kadar çalışmalarımız devam edecek.

KAMPLARA GÖNDERECEĞİZ

Dilencilere yönelik bu çalışmaların her gün devam edeceğini söyleyen Başkan Tekintaş, bu kişilerin bu istismarlarının devam etmesi durumunda Osmaniye’de bulunan kamplara gönderileceğini söyleyerek sözlerine şöyle devam etti. “Operasyonlar her gün devam edecek, yakaladığımız bu dilencileri Emniyete teslim edeceğiz.  Emniyet vasıtasıyla da il dışı eğer ısrarlı olurlarsa,  Osmaniye de var olan toplama kaplarına göndereceğiz. Valiliğimizin aldığı karar bu doğrultuda.  Bizlerde, bu doğrultuda zabıta birimlerimize talimat vererek aralıksız çalışma başlattık” diye konuştu.