ALTINORDU’DA ELLER ŞEHİTLER İÇİN AÇILDI

Çanakkale Zaferinin yüzüncü yılı dolayısıyla ülke genelindeki tüm camilerde olduğu gibi Altınordu ilçesinde de camilerde programlar devam ediyor.
Ordu’nun merkez ilçesi olan Altınordu’da Zaferimilli Caminde Cuma Namazı öncesi ve sonrası bir etkinlik düzenlendi.
Düzenlenen etkinliğe Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Altınordu Kaymakamı Şenol Esmer, OSKİ Genel Müdürü Fatih Yürük, İl Müftüsü Mustafa Kolukısaoğlu’nun yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.
Cuma namazı öncesinde vatandaşlara Çanakkale Zaferi’nin anlatıldığı kısa bir sunum gerçekleştirildi. Namaz sonrasında ise, vatandaşlar o dönemin yemek menüsü olan üzüm hoşafı, buğday çorbası ve ekmek dağıtıldı.

Gerçekleştirilen programda bir konuşma yapan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş ” Çanakkale zaferi dünyanın dört bir tarafından gelen güçlere karşı ecdadımız, dedelerimiz büyük bir mücadele vermişler ve verirken de hangi zorluklar ile mücadele etmişler bunu bir kez daha görüyoruz. Ben öncelikle İl Müftülüğümüz tarafından hazırladığı bu programdan dolayı kutluyorum.Katılım sağlayan Altınordu Kaymakamımız Şenol Esmer başta olmak üzere bütün hemşehrilerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Tekintaş’ın ardından konuşan İl Müftüsü Mustafa Kolukısaoğlu ise; Çanakkale Zaferi’nin tarihin en önemli zaferlerinden biri olduğunu söyledi.
Kolukısaoğlu, “Üzerinde yaşadığımız vatanımız, toprağımız dünyada bedeli ödenen en önemli toprak parçalarından biridir. Çanakkale’de yatan 250 bine aşkın gencin de hayalleri vardı. Onlarında zevkleri, sefaları, arzuları, emelleri vardı ama kimi 15, kimi 18, kimi 20′sinde vatanı ve bağımsızlığı için şehitlik mertebesine kavuştular” diye konuştu.