ALTINORDU’DA KALDIRIM İŞGALİNE DUBALI ÖNLEM

Altınordu’da kaldırımlara araç parkı yapılmasını önlemek amacıyla çalışma başlatıldı.

Altınordu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından ilçe genelinde eski kaldırımların söküldüğü ve baskı beton çalışmasının yapıldığı cadde ve sokaklara duba yerleştirilmeye başlanıldı.

Modern sokaklar inşa etmek için öncelikle eski kaldırımları söktüklerini ifade eden Başkan Engin Tekintaş, zaman kaybetmeden sökülen kaldırımları daha modern ve daha kaliteli baskı beton kaldırım ile yenilediklerini ifade etti.

Başkan Engin Tekintaş sözlerine şöyle devam etti “ Milletimize layık, sokaklar ve caddeler yapmak için ekiplerimiz ile gece gündüz çalışmalara devam ediyoruz. İlçe merkezinde daha önce kaldırımdan yoksun sokakları yeni baştan inşa etmeye devam ediyoruz. İlk olarak eski ve harabe durumda olan kaldırımları söküyor, daha sonra zaman kaybetmeden buraları baskı beton kullanarak yeniliyoruz. Şimdi ise bu yeni yapılan kaldırımları araç parkı başta olmak üzere park yapılmasını engellemek için dubalar ile koruma altına alıyoruz”

KALDIRIM İŞGALİNE MÜSADE ETMEYECEĞİZ

Kaldırımların halkın ortak kullanım alanı olduğunu ifade eden Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, kaldırım işgali yapan kişilere kesinlikle göz yummayacaklarını söyledi.

Kaldırımların sadece insanların yürümesi için yapıldığını aktaran Başkan Tekintaş, özellikle halkın yürüyüş yollarına araç konulmasının başkalarının hakkına saygısızlık olduğunu belirterek, “Bu konuda Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz bir süredir çalışma yapıyor. Vatandaşların en çok kaldırım işgali yaptıkları ve halktan gelen şikâyetler değerlendirilerek işgal yapılan alanlara son vermek amacıyla duba konulması kararlaştırdık” şeklinde konuştu.

MAHALLE SAKİNLERİNDEN BAŞKAN ENGİN TEKİNTAŞ’A TEŞEKKÜR

Yapılan çalışmalardan memnun olduklarını söyleyen Mahalle sakinleri, Daha önce kaldırımsız olan cadde ve sokakların Altınordu Belediyesi ekipleri tarafından modern bir yapıya kavuşturulmasından dolayı  Belediye Başkanı Engin Tekintaş’a teşekkür ettiler.

İletişim Formu

Lütfen zorunlu * olarak belirtilen alanları doldurunuz. İlginiz İçin Teşekkür Ederiz. *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>