ALTINORDU’DA KURBAN KESİM ALANLARI BELLİ OLDU

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala Altınordu İlçesinde kurban kesim alanları belli oldu.

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, kurban kesim alanlarının Altınordu Kaymakamı Şenol Esmer başkanlığında toplanan Kurban Hizmetleri Komisyonu tarafından

belirlendiğini söyledi. Başkan Tekintaş, yaptığı açıklamada, “2015 yılı kurban bayramı için kurban kesim yerleri, Ordu Büyükşehir Belediyesi Mezbahanesi, Eskipazar hayvan satış yeri, Kumbaşı Mahallesi Pazar Yeri, Cumhuriyet Mahallesi Pazar yeri ve Şirinevler mahallesinde bulunan Altınordu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Beton sahası olarak belirlenmiştir. “ dedi.

“KURBAN KESİM ELEMANI KİMLİK KARTI ŞART”

“Kesim yapılacak özel yerlere İlçe Belediye Başkanlığı ve İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık

Müdürlüğü tarafından kontrol edildikten sonra komisyonca karar verilecektir” diyen Belediye Başkanı Engin Tekintaş, “Kurban Bayramında görev yapacak kasapların İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce Halk Eğitim Merkezi’nin açmış olduğu “Kesim Elemanı Yetiştirme Kursu”na katılarak kesim elemanı kimlik Kartlarını almaları gerekmektedir. Aksi halde kurban kesimi yaptırılmayacaktır. Belirlenen Kurban kesim yerleri dışında kurban kesimi yapanlar hakkında kabahatler kanunun 41. Maddesinin 3. bendine göre ceza-i işlem yapılacaktır.” Şeklinde konuştu. Başkan Tekintaş, kurban satış ve kesim yerlerinde olan sorunlar için vatandaşların İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünün 234 20 20, Altınordu Belediyesi Zabıta Müdürlüğünün 225 01 14 nolu telefonlarına müracaat etmesi gerektiğini kaydetti.