ALTINORDULULAR İSTANBUL’DA BULUŞTU

Altınordu Belediyesi, İstanbul’da yaşayan Altınordulularla bir araya geldi.

            Altınordu Belediyesi ile Altınordu Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından  İstanbul Bahariye Mevlihanesi’nde düzenlenen programa Başbakan Yardımcısı, Hükümet Sözcüsü, Ordu Milletvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş başta olmak üzere Ordu Milletvekili Oktay Çanak, Altınordu Kaymakamı Şenol Esmer, AK Parti Ordu İl Başkanı Uğur Çelenk, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Başkan Yardımcıları Aydın Şaşmaz ve Fatih Evli, Korgan Belediye Başkanı Tuncay Kiraz, Gürgentepe Belediye Başkanı Yener Yalçınkaya, AK Parti Altınordu İlçe Başkanı İbrahim Hekim, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Av. Temel Başalan, Altınordu Muhtarlar Derneği Başkanı Olgun Öztürk, Altınordu Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Fikret Aydınahan ile yönetimi, muhtarlar, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 BAŞBAKAN YARDIMCISI KURTULMUŞ: “HEP BİRLİKTE SANKİ ORDU’DA GİBİ BURADA OLMAK BİZLER İÇİN BİR ONURDUR”

   Bahriye Mevlevihanesi’ndeki Ordu Altınordulular Buluşması’nda konuşan Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, “Bu güzel mekanda birlikte bu güzel akşamı paylaşmaktan dolayı duyduğum memnuniyeti ifade etmek istiyorum. Hep birlikte sanki Ordu’da gibi burada olmak bizler için bir onurdur” dedi.

 

            Altınordulara seslenen Başbakan Yardımcısı, Hükümet Sözücüsü Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, ülke gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu.

            Prof. Dr. Kurtulmuş yaptığı konuşmada,  Osmanlı zamanında çok güzel bir toplum yaşantısı olduğunu anlattı.

            O zamandan kalma bazı özelliklerin kaybedildiğinin altını çizen Kurtulmuş, “Nice eski eserlerin, camilerin, mescitlerin ahır, nalbant, depo olarak kullanıldığı günler vardı. Tarihi eserlerimizden pay almak, onlardan esin kaynağı almak şöyle dursun, onlardan hem fiziksel anlamda hem de arkalarındaki o mantığı anlama bakımından hep üstünü örtmüş, onları karalamış, kötülemişlerdi. Çok şükür köprünü altında çok sular geçti. Bu millet kendi benliğine kavuşma noktasında tarihi kültürel hazineleri ile yeniden buluşmaya başladı” diye konuştu.

 “TÜRKİYE ASLA BÖLÜNMEYECEK”

  Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, birilerinin bu birlikteliği ortadan kaldırmak için yıllardır farklılıkları kaşıyarak, bu ayrılıklar üzerinden fitneler, ayrışmalar ortaya koymaya çalıştığını belirtirken, “Hem içeridekileri hem dışarıdakileri kast ediyorum. İçimizdekiler, kültürel farklılıklarımızı siyasi ayrışma meselesi olarak gündeme getirmek için yıllardır yapmadıkları fitneyi bırakmıyorlar. Arkalarındaki onlara destek veren birtakım dış güçler de, ‘Türkiye’deki bu zenginliği bir ayrışma meselesi nasıl kılarız?’ diye her türlü imkanı, desteği bu unsurlara veriyor. İşte bugün karşı karşıya kaldığımız terör saldırılarının arkasındaki ana fikir budur. Terör saldırılarını yapanlar, biliyorlar ki 3-5 tane bomba patlatmakla, Türkiye’nin gücünü ortadan kaldıracak, Türk askerini, güvenlik kuvvetlerini bir türlü kuşatma altına alacak ve kendi hedeflerine ulaşacak değillerdir. Onlar da biliyorlar ki Türkiye asla bölünmeyecek, asla parçalanmayacak. Ama yapmak istedikleri, terörü kullanarak, hem de bin bir türlüsünü kullanarak, kimisi PKK gibi etnik terör örgütü, kimisi dini görünümlü terör örgütü DAEŞ gjbi, kimisi de devleti ele geçirmeye çalışan paralel çeteler gibi bunların hepsinin üzerinden yapmaya çalıştıkları şey Türkiye’deki milli birliği bozmaktır. Millet bu farklılıkları bir ayrışma vesilesi haline getirirse zemin kazanıp, bundan istifade edeceklerini düşünüyorlar” şeklinde konuştu.

 “TÜRKİYE’DE GÜÇLÜ BİR DEMOKRASİ VAR”

Türkiye’de güçlü bir demokrasi bulunduğunu kaydeden Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, “66 yılda nice acılar çekildi. Başbakanlar asıldı. 5 kez siyasetin önü kesildi. 70’e yakın siyasi parti kapatıldı. İnsanlara nice zulümler yapıldı. Eğer böylesine iyi işleyen bir demokrasimiz olmasaydı, Türkiye’nin bir Mısır ya da Suriye’den ayrışması mümkün olamayabilirdi. Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir. Bu ülkede milletten başka hiçbir söz ve karar sahibi olmamalıdır, olamaz, olmayacaktır. Hepimiz nerede bulunuyorsak bulunalım hepimiz yolumuza devam edelim. İnşallah ülkemizi çok güzel seviyelere, Ordumuzu, Altınordumuzu çıkartalım diyorum. Hepinize saygılar sunuyorum” şeklinde konuştu.

 KAYMAKAM ESMER: ” SILADAN SİZLERE SEVGİLER, HÜRMETLER GETİRDİK”

Altınordu kaymakamı Şenol Esmer ise, yaptığı konuşmada, “2013 yılında Altınordu’nun kurucu kaymakamı olarak göreve başladım. 30 Mart 2014 seçimlerinde sayın Engin Tekintaş Altınordu Belediye Başkanı olarak seçildi. Kurucu kaymakam ve kurucu Belediye Başkanı olarak birlikte çalışıyoruz. Sıladan sizlere sevgiler, hürmetler getirdik. 92 Mahalle muhtarımızın büyük çoğunluğu Çanakkale gezisi sonrasında buraya geldiler.  Başbakan yardımcımız Sayın Prof. Dr. Numan Kurtulmuş beyefendi de programımızı onurlandırdılar. Sıla ile gurbetin buluştuğu bu özel günlerin artmasını temenni ediyorum. Hepinize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

BAŞKAN TEKİNTAŞ: “2018 YILINA KADAR ALTINORDU’DA PROBLEM GÖRÜLEN HER NOKTAYA EL ATMIŞ OLACAĞIZ”

 Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, salonu dolduran Altınordululara yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi.

  Başkan Tekintaş, yaptığı konuşmada, “2018 yılına kadar Altınordu’da problem görülen her noktaya el atmış olacağız” dedi.

 “Biz söz verdiğimiz projeleri, yeni ürettiğimiz projeleri hayata geçirmek için  çalışmalara devam ediyoruz” diyen Başkan Tekintaş, konuşmasında ” Öncelikle programımıza hepiniz hoş geldiniz. Bugün Altınordulu siz kıymetli hemşerilerimizle bir arada olmayı düşündük. Bunu yaparken hedefimiz, bir yandan gerek siyasi gerekse idari kurum ve kuruluşları çok kıymetli gönüldaşlarımızı İstanbul’da yaşayan hemşehrilerimizi buluşturalım diye bir araya geldik. Hepinize bu davete icabet ettiğiniz için teşekkür ediyorum.  Hedefimiz, 2018 yılına kadar Altınordu’da problem görülen her noktaya el atmış olacağız. Ordu Büyükşehir Belediyemiz ve OSKİ  tarafından su ve alt yapı çalışmaları bitmiş olacak. Alt yapı çalışmaları bitince biz asfalt yolla, kaldırımlar ve engelli vatandaşlarımızın sıkıntılarının sıfırlanacağı bu çalışmaları sürdürerek neticede hepimizin beklediği bir şehri inşa etmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

 “HERKESİN MUTLU OLDUĞU BİR ŞEHİR İNŞA ETMEYE ÇALIŞIYORUZ”

Herkesin mutlu olduğu bir şehir inşa etmeye çalıştıklarının altını çizen Başkan Tekintaş, ” Bu şehrin geleceğini inşa edecek ordu’yu gerek alt yapısıyla gerekse üst yapısıyla turizmin gözdesi haline getirebilecek mekan olarak herkesin ‘Keşke Ordu’ya bir kez gitsek’ diyebileceği bir ortam oluşturmak için mücadele ediyoruz. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Enver Yılmaz’a çok teşekkür ediyorum. Onun önderliğinde 20 Belediye çalışmalarını sürdürüyor. Bu bizim için önemli Tüm ilçe belediyelerimiz ve Büyükşehir Belediyemiz iktidarın bir parçası olarak  hepsinin aynı gün ve aynı anda toplantı yapabileceği aynı konuyu görüp karara bağlayacağı, bu kararlar alınırken dayanışmanın da en üst seviyeye çıktığı bir ortamda çalışıyoruz. Bu mutluluğu paylaşırken milletin hizmet beklediği Ordu ilimizde, çok özel hizmetleri gerçekleştirmenin mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Kol kola kardeş olarak bu şehri inşa etmeye, Ordulu hemşehrilerimin ilçelerine gittiğin de ‘İlçemiz çok güzel oldu’ denilecek bir ortam için biz karar verdik,azmettik. Çünkü millet 30 Mart 2014 seçimlerinde bizlere böyle bir görev yükledi. Bu görevin sorumluluğu altında çalışıyoruz.  Gerek çalışma mekanları gerek ulaşım, üst yapı, park bahçe, spor ve sanat alanlarında tüm destinasyonları harekete geçirerek şehrimizi yaşanabilir, herkesin mutlu olduğu bir şehir anlayışıyla geleceği hazırlama devam ediyoruz” şeklinde konuştu

 BAŞKAN AYDINHAN: ” DERNEĞİMİZ ALTINORDU İLÇEMİZE BAĞLI TÜM MAHALLELERİMİZİN TEMSİL EDİLDİĞİ BİR KURUM OLACAKTIR”

 Altınordu Kültür ve Dayanışma Derneği Fikret Aydınhan ise, “Bugün bir arada olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Ordumuzun nüfusu en fazla olan ilçesi olan Altınordu ilçemizin İstanbul’da temsilciliğini, tanıtımını sağlamak için ve Altınordulu hemşehrilerimizi bir çatı altında toplamak amacıyla derneğimizi kurduk. Derneğimiz Altınordu ilçemize bağlı tüm mahallelerimizin temsil edildiği bir kurum olacaktır. Bugün bizlerin bir araya gelmesini sağlayan Belediye Başkanımız Sayın Engin Tekintaş’a, belediye başkan yardımcılarımıza, dernek yönetimime teşekkür ediyorum. Bizleri yalnız bırakmayan protokol ve sizlere teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum” ifadelerini kullandı.

 

İletişim Formu

Lütfen zorunlu * olarak belirtilen alanları doldurunuz. İlginiz İçin Teşekkür Ederiz. *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>