ALTINORDU’NUN “ALTIN BİLEĞİ” BELİRLENİYOR

Altınordu Belediyesi ile İdeal Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü işbirliği ile 1. Altınordu Bilek Güreşi Şampiyonası yapılacak.
19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda Tahıl Pazarında saat 13:00 -17:00 arasında yapılacak şampiyona ile Altınordu’nun ‘’Altın Bileği’’ belirlenecek.
Altınordu Belediyesi desteği ile yarışmanın birincilerine 100 TL ödül verilecek. İkinci ve üçüncülere de özel ödüller verilecek. Yarışma sol ve sağ kol 60, 70, 80, 90, 10 ve 110 kg ve üzeri toplam 12 kategoride yapılacak. 18-100 yaş arası bileğine güvenen tüm erkekler yarışmaya katılabilir. Yarışma kayıtları devam etmektedir.
Şampiyona ile ilgili açıklamalarda bulunan Ordu İdeal Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Başkanı Dr. Selim Akçay, ‘’ Ordu ilimizde son 2 yıldır Genç Erkekler Bilek Güreşi Şampiyonası yaptık. Her yarışmaya 300 üzerinde lisanslı 15-18 yaş genç erkekler katıldı. Antalya’da yapılan Türkiye Bilek Güreşi Şampiyonasında derece elde ettik. Altınordu Belediyemizin desteği ile gittiğimiz Ankara’da Genç Erkekler Bilek Güreşi Şampiyonasında büyük başarı kazandık. Bu yıl yine Genç kızlarda 2 kız sporcumuz Avrupa Bilek Güreşi Şampiyonasına gitme hakkı kazandı. Ata sporumuz bilek güreşinin Ordu ilimizde yaygınlaşması ve farkındalık oluşması konusunda kulüp olarak çalışıyoruz. Şimdi de ilk defa ‘’Büyük Erkekler 1. Altınordu Bilek Güreşi Şampiyonası’’ yapıyoruz. 18-100 yaş arası bileğine güvenen tüm halkımızı 19 Mayıs Gençlik Bayramı’nda saat 13:00’ da Tahıl Pazarında yarışmaya ve izlemeye davet ediyoruz. Bilek Güreşi Yarışmalarına desteklerinden dolayı Büyükşehir Belediyemize ve Altınordu Belediyemize ayrıca teşekkür ederim ‘’dedi. Yarışmaya katılmak isteyenler www.idealgenc.org adresinden detaylı bilgi edinebilir.