ATAMIZI ÖLÜMÜNÜN 77. YILINDA RAHMET VE MİNNETLE ANIYORUZ

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, yayınladığı 10 Kasım mesajında; “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 77. yılında bir kez daha minnet ve şükranla anıyoruz.” dedi.

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş’ın  yayınladığı 10 Kasım Atatürk’ü Anma mesajı;

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 77. yılında bir kez daha minnet ve şükranla anıyoruz. 10 Kasımların amacı yas tutmak ve ümitsizlik içinde yasımızı tazelemek değildir. Önemli şahsiyetler, fikirleriyle, eserleriyle, fedakâr gayretleriyle anılırlar. “Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek değildir, benim fikirlerimi, duygularımı anlıyorsanız bu kâfidir” diyen Gazi Mustafa Kemal’in de milletimizden beklediği budur.

Atatürk’ün en büyük eseri, kurucusu ve lideri olduğu, milletimizle el ele geliştirdiği Cumhuriyetimizdir. Bu sebeple Atatürk’ün aziz hatırasına ve onun mirasına sahip çıkmak, Türkiye Cumhuriyeti’ni çok daha güçlü, daha demokratik, çok daha kalkınmış ve ilerlemiş bir ülke yapmak için çalışmak ve muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmaktır.

Bizler, bağımsız ve müreffeh bir gelecek için Atatürk’ün fikirleri ışığında ilerleyerek bu mirası bizden sonraki nesillere gururla aktarmak kararlılığındayız. Bunun için bugüne dek inanç ve azimle çalıştık. Bundan sonra da daha büyük bir inanç ve azimle çalışacağız. Eserleriyle gönüllerimizde yaşayan Atatürk’ü manevi huzurunda bir kez daha özlemle anıyoruz. Ruhu şad olsun.