“ATIK PİL TOPLAMA YARIŞMASI”NDA DERECEYE GİREN OKULLARI AĞIRLADIK

Altınordu Belediyesi’nin çocuklarda çevre duyarlılığını arttırmak amacıyla başlattığı atık pil toplama yarışması sonuçlandı.

“Temiz Çevre İçin Atık Pilleri Toplayalım” sloganıyla yola çıkan Altınordu Belediyesi çevre bilincinin yaygınlaştırılması ve kamu sağlığının korunması anlayışıyla kullanılmış pillerin toplanması için başlatılan ödüllü pil toplama kampanyasında ilçe merkezinde dereceye giren okulların temsilcilerini makamında ağırlarken, ödüllerini veridi.

Altınordu Belediyesi meclis salonunda düzenlenen ödül törenine kampanyada dereceye giren Karşıyaka Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu, Atatürk Ortaokulu, Sıraca ilkokulu, Yalçın Çelebi Anaokulu öğretmen ve öğrencileri hazır bulundu.

BAŞKAN TEKİNTAŞ: “ATIK PİL TOPLAMA YARIŞMASI BİZİM AÇIMIZDAN SON DERECE ÖNEMLİYDİ”

Ödül töreninde konuşan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, “Pil çok faydalı bir malzeme fakat atık olunca çok tehlikeli oluyor. Atık pil toplamada gösterilen hassasiyet iki yönüyle önemli.  Atık pillerin toplanarak gerek çevreyi gerekse içme suyunu kirletmesini önlenmesiydi.  Altınordu Belediyesi olarak atık pilleri toplayarak geri dönüşüme kazandırılmasını hedeflemiştik. Bu çerçevede atık pil toplama yarışması bizim açımızdan önemliydi. Bu hassasiyetimizi sürdüreceğiz. Tüm okullarda bunu yaygınlaştıracağız. Milli Eğitim Müdürlüğümüzden velilere kadar herkes bu konuda hassasiyet gösteriyor. inşallah çocuklarımıza bu duyguyu tamamen yerleştirebilirsek inanıyorum ki çevrede böyle bir olumsuzluk ortadan kalkmış olacak. Ben yarışmada birinci olan okulumuzu ve herkesi canı yürekten kutluyorum” ifadelerini kullandı.  

Konuşmaların ardından “Temiz Çevre İçin Atık Pilleri Toplayalım” yarışmasında dereceye giren okullar adına ziyarete gelen öğretmen ve öğrenciler hediyelerini Belediye Başkanı Engin Tekintaş’ın elinden aldılar.

 

 

 

İletişim Formu

Lütfen zorunlu * olarak belirtilen alanları doldurunuz. İlginiz İçin Teşekkür Ederiz. *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>