“ATIKLARI AYIR GERİ DÖNÜŞÜME KATIL” PROJESİ BAŞLADI

Altınordu Belediyesi tarafından uygulamaya konulan “ Atıkları Ayır, Geri Dönüşüme Katıl” projesi kapsamında ilçe genelinde mahallelerde, Geri Dönüşüm ile ilgili  bilgilendirme toplantıları yapılarak  vatandaşlara bilgi verilecek.

Altınordu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülecek olan proje ile ilçe merkezinde mahallelerde toplantılar düzenlenerek vatandaşlar bilgilendirilecek. Proje için pilot mahalle ise Bahçelievler Mahallesi seçildi.

Atıkları Ayır, Geri Dönüşüme Katıl, projesi ile ilgili olarak bir açıklama yapan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş “ Şehrimizi temiz tutuyoruz, bu şehir için özel bir hayretimiz var. Yaptığımız bu çalışma ve gayretimize, vatandaşlarımızın da destek vermesini istiyoruz” diye konuştu

 Başkan Tekintaş, açıklamasına şöyle devam etti. “ Bu projemiz ile evde çöpü ikiye ayrıştıracağız. Bu proje ile ilgili olarak ilk pilot mahallemiz ise Bahçelievler Mahallesi. Ekiplerimiz Bahçelievler Mahallesinde ev ev dolaşarak vatandaşlarımıza konu hakkında bilgi veriyor. Belediye olarak 22 Ocak tarihinde Bahçelievler’de oturan vatandaşlarımız ile bir toplantı yaparak bu konu hakkında görüş alışverişinde bulunacağız. Ancak biz bu projeyi yürütürken vatandaşlarımızın da bizleri mutlak suretle desteklemesi gerekiyor.

240 LİTRELİK KONTEYNER EVLERE DAĞITILACAK

Proje kapsamında her eve 240 Litrelik bir mavi bir de sarı olmak üzere konteyner dağıtımı yapılacağını ifade eden Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Evlerde çöpün ayrışımını yapacaklarını ve bunun da milletimizin gayretleri ve desteği ile olacağını söyledi. Başkan Tekintaş “ Daha temiz  bir Altınordu için çalışıyoruz. Amacımız bu proje ile çöpün kalitesini artırmak ve geri dönüşümünü kolaylaştırmak. İlk olarak Bahçelievler Mahallesinde uygulamaya koyacağımız bu projenin  tüm ilçemizden destek göreceğine inanıyorum” şeklinde konuştu.