Avrupa Birliği ( AB ) Kardeş Okul Projesi kapsamında Ordu’ya gelen Polonyalı öğrenciler, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş’ı makamında ziyaret etti.
OBB Altınordu Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin dahil olduğu kardeş okul projesi kapsamında Polonya’dan Ordu’ya gelen 15 öğrenci değişik liselerde derslere girerek Türkiye’nin eğitim-öğretim sistemi hakkında bilgiler ediniyor.
Ordu ziyareti kapsamında Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş’a konuk olan Polonyalı Öğreciler, Altınordu’nun çok güzel bir ilçe olduğunu ifade ettiler.
Polonyalı öğrencileri kabul eden Belediye Başkanı Engin Tekintaş bir açıklama yaparak şunları söyledi ” AB Kardeş Okul projesi kapsamında Ordu’ya gelen Polonyalı öğrencileri ve öğretmenleri ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Özellikle öğrenci değişim programları kapsamında yapılan bu tür projeler öğrenciler arasında iletişimi hızlandırıyor. Projeyi yürüten Ordu Büyükşehir Belediyesi Altınordu Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdür ve öğretmenlerine çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

OBB Altınordu Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğretmeni ve Proje Koordinatörü Halis Gözpınar; Polonya’dan Ülkemize gelen öğrencilerin buradaki öğrencilerin aileleri ile kaldıklarını ve bu sayede bizim kültürümüzü daha hızlı öğrendiklerini söyledi.
OBB Altınordu İmam Hatip Lisesi Müdür Mustafa Akkoz’da Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş’a gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür etti.
Proje kapsamında Ordu’ya gelen Polonyalı öğrenciler 10 Ekim Cumartesi günü ülkelerine geri dönecekler