AVRUPALI ÖĞRENCİLER ALTINORDU’YA HAYRAN KALDI

Avrupa Birliği Ulusal Ajans tarafından uygulanan ve farklı ülkelerden gençlerin bir araya gelme ve birbirlerinin kültürlerini öğrenme fırsatı sunan “Gençlik Değişimleri Programı” kapsamında 3 Ülkeden gelen toplam 30 öğrenci Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş’ın misafiri oldu.

İspanya, Litvanya ve Azerbaycan’dan gelen ve 1 hafta boyunca Altınordu’yu tanıyacak olan toplam 30 öğrenci ile bir araya gelen Başkan Tekintaş Altınordu ilçesi hakkında öğrencilere bilgi verdi.

Gençlik Değişim Programları kapsamında düzenlenen projelerin çok faydalı olduğunun altını çizen Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş “Belediye olarak bu tür eğitim projelerini destekleyeceklerini” söyledi.

Başkan Tekintaş, açıklamasında şöyle konuştu. “Özellikle bugün ağırladığımız öğrenci grubumuz Avrupa’nın ülkelerinin çeşitli ülkelerinden oluşuyor.Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından organize edilen Gençlik Değişim projesi kapsamında ilçemize gelen misafir öğrencilerimizin ilçemizin önemli turizm merkezlerinden oluşan alanları görme fırsatları oldu. Ordu’nun önemli turizm alanlarını gezerek yerinde görme fırsatına ulaşan öğrencilerin buralardan edindikleri izlenimleri kendi ülkelerinde aktaracağından hiç şüphemiz yok. Altınordu Belediyesi olarak bundan sonra bu tür eğitim çalışmalarının her zaman yanında ve destekçisi olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Gençlik Değişimleri Programı kapsamında gerçekleştirdikleri proje hakkında bilgi veren Proje Koordinatörü Fatih BARUTÇU, ise Ordu’nun doğası ve tabiatı ile çok güzel bir şehir olduğunun altını çizerek gösterilen ilgiden dolayı teşekkür etti.