AVRUPALI ÖĞRENCİLER BAŞKAN TEKİNTAŞ’I ZİYARET ETTİLER

Avrupa Birliği Ulusal Ajans tarafından uygulanan ve farklı ülkelerden gençlerin bir araya gelme ve birbirlerinin kültürlerini öğrenme fırsatı sunan “Gençlik Değişimleri Programı” kapsamında, 4 ülkeden toplam 32 öğrenci Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş’ı makamında ziyaret etti.
Hollanda, Estonya, Azerbaycan ve Türkiye’den 8′er kişilik öğrenci gruplarından oluşan ve toplamda 32 öğrenci, bir hafta boyunca Ordu’da kalacak ve çeşitli etkinliklere katılacak olan öğrenciler Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş’ı makamında ziyaret ederek Ordu ve Altınordu ile ilgili bilgiler aldılar.
Gençlik Değişim Programları kapsamında düzenlenen projelerin çok faydalı olduğunun altını çizen Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Belediye olarak bu projeleri destekleyeceklerini söyledi. Başkan Tekintaş, açıklamasında şöyle konuştu. ” Gençlik Değişim Programları kapsamında düzenlenen projeler yararlı projelerdir. Bizlerde Belediye olarak bu projeleri önemsiyoruz. Hem ilçemizin tanıtılması adına hem de Ülkemizin tanıtımı açısından bu projeler çok önemlidir. İlçemizde 1 hafta kalacak olan bu öğrencilerimize bizlerde Belediye olarak çeşitli etkinlikler düzenleyerek İlçemizin tanıtımına katkı sunacağız” diye konuştu.
Gençlik Değişimleri Programı kapsamında gerçekleştirdikleri proje hakkında bilgi veren Proje Koordinatörü Fatih BARUTÇU, ise Ordu’nun doğası ve tabiatı ile çok güzel bir şehir olduğunun altını çizerek gösterilen ilgiden dolayı teşekkür etti.
Ziyaretin ardından Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Avrupalı Öğrencilere çeşitli hediyeler taktim etti.
Hollanda, Estonya, Azerbaycan ve Türkiye’den 8′er kişilik öğrenci gruplarından oluşan ve toplamda 32 öğrenci, Altınordu’nun tarihi ve kültürel alanlarını gezecek ve çeşitli spor programlarına katılacaklar.