BAŞKAN ENGİN TEKİNTAŞ ALTAŞ TV’YE KONUK OLDU

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Altaş Tv ekranlarında Funda Altaş Şimşit’in hazırlayıp sunduğu “ Ordu’yu Yönetenler” programının Canlı Yayın konuğu oldu.

Programda Funda Altaş Şimşit’in sorularını cevaplayan Başkan Engin Tekintaş, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

 “ALTINORDU’YA MODERN HİZMET BİNASI KAZANDIRDIK”

Kısa zaman önce hizmet vermeye başlayan ve vizyon projelerden birisi olan Altınordu Belediye Hizmet Binası sorusunu yanıtlayarak başlayan Başkan Engin Tekintaş, “  Bizim prestij projelerimizde birisi olan Belediye Hizmet Binamızı bu millete yakışır şekilde yaparak milletin hizmetine sunduk. Bilindiği üzere görevi devraldığımız günden itibaren yaptığımız incelemede katlı otopark olarak yapılmış olan bina çürümeye terk edilmiş, Otopark’ı su dolmuş ve kaderine terk edilmiş bir durumdaydı. Yaptığımız çalışmalar neticesinde ortaya çok modern ve milletin taktirini kazanmış bir hizmet binasını ortaya çıkardık. Bütün hemşehrilerimizi kendi binaları olan yeni hizmet binasına davet ediyorum. Hem bir kahvemizi hem de yapılan çalışmayı yerinde görmelerini istiyorum.

“SICAK ASFALT ÇALIŞMALARI”

Milletimizin hayatlarını kolaylaştırmak için alt yapı çalışmalarının devam ettiğini ifade eden Başkan Engin Tekintaş, “ Altınordu şehir merkezinde hem Ordu Büyükşehir Belediyemiz’in sıcak asfalt çalışmaları var, hem de Altınordu Belediyemizin  sıcak asfalt çalışmaları var. Sistemli ve koordineli çalışma yürütüyoruz. Alt yapısına yıllardır dokunulmamış, yıllardır göz ardı edilmiş sokaklar, caddeler ve mahallelerde çalışma yürütüyoruz. Altınordu Belediyesi olarak biz 2016 yılı için 30 km’lik sıcak asfalt planlaması yapmıştık. Bunun şuana kadar 26 km’sini yapmışız. Ekiplerimizin belirlediği aciliyet sıralamasına göre bir plan çizmişiz, bu plana ve programa göre çalışmalarımıza devam ediyoruz. Şuanda, Cumhuriyet,Karşıyaka, Akyazı, Durugöl, Bucak, Şirinevler, Bahçelievler, Bucak Mahallesi’nde belirlenen ve alt yapısı tamamlanan sokaklarda çalışma yaptık, yapmaya da devam ediyoruz. Ancak, alt yapı çalışması yapılacak olan mahalle ve sokaklarımıza ise alt yapı çalışması tamamlandıktan sonra gireceğiz. Bu biraz zaman alıyor. Ancak bu şehrin geleceğini yeni inşaa ediyoruz. Bizim sıcak asfaltta hedefimiz 5 yıllık süre tamamlandığında yapılan 90 km’lik bir sıcak asfaltı milletimizin hizmetine sunmak olacaktır.

“GEÇMİŞ 10 YILLIK SÜREDE YAPILAN SICAK ASFALTI BİZ 1 YILDA YAPTIK”

 Geçmiş 10 yıllık sürede yapılan sıcak asfaltın 20 km olduğunun altını çizen Başkan Engin Tekintaş, “Altınordu Belediyesi olarak sadece 2016 yılında 25 km sıcak asfaltı milletimizin hizmetine sunduk” dedi.

Başkan Engin Tekintaş açıklamasında şunları söyledi “ 2004-2014 yılları arasında Cumhuriyet Halk Partisinden Belediye Başkanlığı yapmış olan arkadaşımız geçmiş 10 yılda bu millet için toplam da 20 km’lik sıcak asfalt yapmış. Altınordu Belediyesi olarak biz 1 buçuk yılda 25 km sıcak asfaltı bitirerek milletimizin hizmetine sunduk. Bu şunu gösteriyor. Altınordu Belediyesi olarak biz 10 yılda yapılanı 1 yıla sığdırmışız. Aynı şekilde Ordu Büyükşehir Belediyemiz de yine Altınordu sınırları içerisinde şehir merkezine 20 km’den fazla sıcak asfalt çalışmasını hayata geçirmiştir. Hem Ordu Büyükşehir Belediyemiz hem de Altınordu Belediyemizin şehir merkezine yaptığı sıcak asfalt çalışması toplamda 50 km’nin üzerindedir. Ordu Büyükşehir Belediyemiz ile el ele kol kala bu kentin tarihini yeniden yazıyoruz. Yıllardır alamadığı hizmetleri alması için canla başla mücadele ediyoruz. Milletimiz de bunları görüyor, bunları gördükçe de yapılan çalışmaları taktir ediyor ve bizlere olan desteği her geçen gün artırarak devam ettiriyor”

“BASKI BETON KALDIRIM ÇALIŞMASI”

 “Yollar araçların, kaldırımlar yayaların” Sözünden asla taviz vermediklerini ifade eden Başkan Engin Tekintaş, “ Mahalle ayrımı gözetmeksizin baskı beton kaldırım çalışmamızı yapıyoruz. Özellikle alt yapı çalışmasını bitirdiğimiz mahalle ve sokaklarımızda baskı beton kaldırım çalışmamızı görme engelli vatandaşlarımızı da düşünerek yapıyoruz. Şuana kadar yapılan alanlar için vatandaşlarımızdan büyük taktir ve teşekkür aldık. Bu çalışmalarımız alt yapısı tamamlanan her mahallede istisnasız yapılacak.”

“BASKI BETON KALDIRIM ÇALIŞMASI”

 Yollar araçların, kaldırımlar yayaların sözünden asla taviz vermediklerini ifade eden Başkan Engin Tekintaş, “ Mahalle ayrımı gözetmeksizin baskı beton kaldırım çalışmamızı yapıyoruz. Özellikle alt yapı çalışmasını bitirdiğimiz mahalle ve sokaklarımızda baskı beton kaldırım çalışmamızı görme engelli vatandaşlarımızı da düşünerek yapıyoruz. Şuana kadar yapılan alanlar için vatandaşlarımızdan büyük taktir ve teşekkür aldık. Bu çalışmalarımız alt yapısı tamamlanan her mahallede istisnasız yapılacak.

“BETON YOL ÇALIŞMASINDA REKOR KIRDIK”

72 mahalleye  94 km’lik bir  beton yol çalışmasını tamamladıklarını ifade eden Başkan Engin Tekintaş “ Bizim için hayal olmayan ve hedef olan beton yol projesini hayata geçirdik. 72 mahallede yapımına başladığımız beton yol çalışmasının ilk etabı olan 94 km’lik bir kısmını milletimizin hizmetine sunduk. Bunun haricinde vatandaşımızla yaptığımız çalışmalar ile bu rakam 105 km buluyor. Bu bizim için bir rekor.  Yaptığımız beton yollar sayesinde hem milletimizin yol sorununu çözüme kavuşturduk, hem de milletimizin ulaşım konforunu yükselttik. Beton yol çalışmasında 2017 yılındaki hedefimiz 50 ila 55 km 2018 yıllarında da yine 50 km’lik bir beton yol projemiz var. Bunu bu millet hak ediyor. 5 yıllık süre bitiminde Altınordu Belediyesi olarak toplam da  210 km’lik beton yolu tamamlamış olacağız.

“V KANAL ÇALIŞMASI DEVAM EDİYOR”

Yolların kalitesini artırmak için V kanal çalışmasını da gerçekleştirdiklerini ifade eden Başkan Engin Tekintaş “ Beton yol çalışmamızı tamamladığımız yol ağlarında V kanal çalışmamız devam ediyor. Şuana kadar 25 km’ye yakın V kanal çalışmamızı oldu. Bu çalışmalarımız devam edecek. Beton yol çalışmamışını yaptığımız her mahallemizde V kanal çalışmasını yaparak milletimize daha kaliteli yollar teslim edeceğiz”

“İSTİNAT DUVAR ÇALIŞMASI”

 Dış mahalelerde yapılan çalışmaların daha büyüğünün şehir içinde yapıldığını söyleyen Başkan Engin Tekintaş “ Milletimizin rahatı ve mutluluğu için çalışıyoruz. Belediye olarak ilk etapta hedefimiz sıkıntılı olan alanlara 11 bin 500 metreküplük istinat duvarları yapmaktı. Hedefimizin 9 bin metreküplük kesimini gerçekleştirdik. Bunun en güzel örneklerini Bucak Mahallesi 403 nolu sokakta yaklaşık 375 metre uzunluğunda 6 buçuk metre yüksekliğinde bir duvar yaparak gösterdik. Bunu milletimizin rahatlığı için yaptık. Geçmiş dönemlerde hep göz ardı edilen ve ilgilenilmeyen yerler buralar. Yine Şahincili mahallesinde 400 metre uzunluğunda ve 6 metre yüksekliğinde bir istinat duvarı yaptık. Hedefimiz Şahincili mahallemizi karşıya sitelerin olduğu bölüme bir köprü de inşa ederek bağlamak. Bunlar kolay işler değil. Hepsi bu şehrin geleceğini değiştirecek çalışmalar. Bunun için gece-gündüz demeden çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

“MOSTAR KÖPRÜSÜ MİLLETİMİZE HAYIRLI OLSUN”

 30 Mart yerel seçimlerinde seçim vaatlerinden birisi olan “ Mostar Köprüsü” çalışmasının sadece ışıklandırma kısmının kaldığını ifade eden Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş “  30 Mart seçimlerinde seçim vaatlerimizden birisi olan “ Mostar Köprüsü”nde çalışmalarımız tamamlandı. DSİ ile birlikte yaptığımız bu projemize destek veren  Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Enver Yılmaz’a teşekkür ediyorum. Çevre düzenlemesini Ordu Büyükşehir Belediyemizin yaptığı “Mostar Köprümüz” de ışıklandırma çalışması tamamlandığında milletimizin hizmetine sunacağız.

“SOSYAL PROJELERE DESTEĞİMİZ DEVAM EDİYOR”

 Altınordu Belediyesi olarak sosyal projelere olan desteklerinin her zaman devam edeceğini sözlerine ekleyen Başkan Engin Tekintaş “ Belediye olarak sosyal projelere her zaman destek olduk. Olmaya da devam edeceğiz. Belediye olarak Sosyal projeler başta olmak üzere, Kültürel etkinlikler, Tiyatro, Spor, Müzik her alanda aktif olarak varız. Yakın zaman içinde yaptığımız” Ordu 3. Ulusal Karadeniz Kitap Fuarı” EDES projemiz, Tiyatro çalışmalarımız bunlara en güzel örneklerdir”

“ORDU GÜNLERİ”

 Ordu Tanıtım Günlerinin başarılı bir organizasyonla tüm Orduluları bir araya getirdiğini ve herkesin Ordu’yu daha iyi tanıma fırsatı yakaladığını belirten Başkan Engin Tekintaş “ Maltepe’de düzenlenen organizasyon ile Altınordu ilçemizi en iyi şekilde tanıttık. Gurbette olan hemşerilerimiz ile bir araya gelerek Belediye olarak yapılan çalışmalarımız istişare ettik. Onlarında bizlere olan güveni ve desteği tam.Yaptığımız çalışmalarımıza destekleri tam. Organizasyonda emeği geçen herkesi tebrik ediyorum” diye konuştu.

 

 

İletişim Formu

Lütfen zorunlu * olarak belirtilen alanları doldurunuz. İlginiz İçin Teşekkür Ederiz. *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>