Başkan Engin TEKİNTAŞ ve Eşi Anneler Gününü Kutladı

çiçek eşiAltınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Annelerin yılda sadece bir gün değil, 365 gün hatırlanması gereken özel kişiler olduğunu söyledi.

“Anneler Günü” nedeni ile düzenlenen etkinliklere katılan Belediye Başkanı Engin Tekintaş ilk olarak, Ordu Valiliği ve Ordu Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen programa katıldı. Eğitimciler Anaokulu öğrenci velileri arasında yapılan en fazla kitap okuma yarışmasında, 28 kitap okuyarak birinci olan anne Berna Güven’e ödülünü Belediye Başkanı Engin Tekintaş verdi. Ardından anaokul öğrencilerine annelerine vermek üzere çiçek dağıtan Başkan Tekintaş; Annelerin yılda sadece bir gün değil, 365 gün hatırlanması gereken özel kişiler olduğunu söyledi. Başkan Tekintaş şunları söyledi;

“Annelerin çocuklarına göre her zaman çok özel, çocukların da anneleri açısından ne kadar özel olduğunu biliyoruz. Büyüklerine göre çocuklar ne kadar yaşlı olursa olsun her zaman çocuktur, çocuklarına göre de anneler her zaman özel bir yer sahiptir. Boşluğu doldurulamayan annelerimiz, eminim ki; başarımız, sağlığımız ve geleceğimiz için bizden daha fazla gayret ediyor, dua ediyor. Gerekirse yemeyip yediriyor, içmeyip içiriyor, giymeyip giydiriyor, kendisinden daha çok evladının ne durumda olduğunu düşünmeye devam ediyor. Altınordu Belediyesi olarak biz de güzel günleri yaşatabilmek, özel günleri hatırlatabilmek, hem de şehrimizi yaşanabilir ve hizmeti mükemmel seviyeye getirilmiş bir ilçesine dönüştürmeye devam edeceğiz. Bu özel ve güzel gün inşallah hayatımızın devamlılığı içerisinde bir gün olarak kalmaz. 365 gün aynı güzellikte yaşansın isterim. Hayat süreklilik arz ediyor. Hayatlarını kaybetmiş anneleri rahmetle anıyoruz, hayatta olanların ise ellerinden öpüyor, her zaman şükranlarımızı arz ediyor, saygı ile anıyoruz.”

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, daha sonra eşi Münire Tekintaş tarafından bir otelde düzenlen etkinliğe katıldı. İl protokolü, kurum müdürleri, STK temsilcileri, Huzurevi ve bazı mahalle sakinlerinin katıldığı programda konuşan Münire Tekintaş; Sadece anne olanların değil, yüreği annelik hisleri ile dolu olan tüm kadınların Anneler Günü’nü kutladığını söyledi. Münire Tekintaş;

“Bugün çocuklarıyla olmanın mutluluğunu yaşayan annelerin bu mutlu gününde, annelik bilincinin gelişmesine ve annelerimizin değerini daha iyi anlamasını diliyorum. Karşılıksız sevgi, fedakârlık ve sabırlarını hiçbir maddi değerle ölçemeyeceğimiz bütün annelere selam ve sevgilerimi iletiyor, sağlık ve mutluluklar diliyorum. Sadece anne olan değil, yüreği annelik hisleri ile dolu olan tüm kadınların Anneler Günü’nü kutluyorum” şeklinde konuştu.