Başkan Tekintaş: “30 Yıllık Bir Hayali Gerçekleştiriyoruz”

2. Sanayi Yönetiminden Başkan Tekintaş’a Teşekkür

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, alt yapı ve sıcak asfalt çalışmalarının başladığı 2. Sanayi Sitesi yönetici ve esnafları ile bir araya geldi.

DJI_0004

Altınordu Belediyesi ilçe genelinde sürdürdüğü çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda yılların sorunu haline gelen 2. Sanayi Sitesi’nde çalışma başlatan Altınordu Belediyesi, alt yapı ve sıcak asfalt çalışmaları öncesi parke söküm işlemlerine start verdi.

Karapınar Mahallesi 2. Sanayi Sitesi’ne modern bir kimlik kazandırmak amacıyla başlatılan işlemler kapsamında Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş Başkanlığı’nda, Ordu 2. Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu üyelerinin katılımı ile bir toplantı gerçekleştirildi. Altınordu Belediyesi Encümen Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda 2. Sanayi Sitesi’nde yapımına başlanan çalışmalar masaya yatırıldı.

Başkan Tekintaş: “2. Sanayi Sitesi’ni Örnek Bir Proje Haline Getireceğiz”

Düzenlenen toplantıda konuşan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Karapınar Mahallesi 2. Sanayi Sitesi’ni çevre il ve ilçelerde örnek gösterilen bir alana dönüştüreceklerini söyledi. Yapılan çalışmaların sanayi esnafına huzur vereceğini ifade eden Başkan Tekintaş, “2. Sanayi Sitesi’ni her yönüyle asfaltlanması, çekme mesafeleri, sundurmaları, giriş-çıkışlar ve bina yüzlerinin giydirilmesi ilgili tüm hazırlıklarımızı yaptık. Aldığımız kararlar sanayi esnafımızın huzurunu sağlayacak. Gözbebeği olarak saydığımız 2. Sanayi Sitemizin örnek bir proje olarak çevre il ve ilçelerin arzu ettiği bir projeye dönüşmesini istiyoruz. Bu çerçevede belediyemiz, yüklenici firma, sanayi yönetimi ve esnafı ile birlikte bu süreci sonuca ulaştırmak istiyoruz. Şimdi beğenmediğimiz birçok husus, çalışmalar bittiğinde modern bir sanayiye dönüşecek. Kazıların başladığı alanda tüm sokakları elden geçirerek bahsettiğimiz kurallara uygun hale getireceğiz ve sanayimizi örnek bir proje olarak milletimizin hizmetine sunmuş olacağız” dedi.

Baş: “Esnafımızın Sorunları Ortadan Kalkacak”

Toplantıya katılarak yapılan çalışmalar hakkında istişare gerçekleştirilen Ordu 2. Sanayi Sitesi İşletme Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Akif Baş ise konuşmasında verdiği desteklerden ötürü Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş’a teşekkürlerini iletti. Sanayi sitesinde yaşanan sorunların çalışmalar tamamlandığın da ortadan kalkacağını dile getiren Baş, “Yaşlanan sanayi sitemizi, yıllar sonra yenileyerek bize destek veren ve bizi ağırlayarak sorunlarımızı dinleyen Altınordu Belediye Başkanımız Engin Tekintaş’a ve ekibine teşekkür ediyoruz. Sanayi sitesinde yaşadığımız birçok sorunu hepimiz çok iyi biliyoruz. İnşallah bu sorunların bu yılın sonunda çözülmüş ve huzura kavuşmuş hem alt yapısı hem asfaltı hem de yeni yüzüyle esnaflarımızın sorunlarını gidereceğine inanıyoruz” diye konuştu.

Ordu 2. Sanayi Sitesi esnafı da yapılan hizmetlerden duydukları memnuniyeti dile getirdi. Önceki yıllarda çok sıkıntılar yaşadıklarını aktaran esnaflar, yapılacak olan hizmetlerden dolayı Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş’a teşekkür ettiler.

IMG_3317 IMG_3320 IMG_3326 IMG_3340 IMG_3346

3P6A4461 3P6A4466 3P6A4480 3P6A4508 DJI_0004 DJI_0007 DJI_0009