Başkan Tekintaş, Altınordu’yu Birlikte İnşa Edeceğiz

işci

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, yaşanabilir bir kent oluşturma görev ve sorumluluklarının kendilerine ait olduklarını söyledi.

Başkan Tekintaş bu  doğrultuda dernekler, sendikalar, kurum ve kuruluşlarla işbirliği içerisinde çalışmalar yaparak bunu birlikte başaracaklarını belirtti. Başkan Engin Tekintaş şöyle konuştu;

“Yeni kurulan Altınordu Belediyesi ile birlikte yeni bir süreci yaşıyoruz. Tüm çalışmalar yeniden organize ediliyor. Bu çerçevede bize ait  olan çeşitli vesilelerle taşeron firmada ve şirkette çalışan kardeşlerimiz var. İki grubun da yapmakta olduğu faaliyetleri önümüzdeki süreçte denetlemeye ve değerlendirmeye devam edeceğiz. Şunu öncelikle söylemeliyim ki, evine ekmek götüren hiçbir kardeşimizi özel bir muameleye tabii tutup olumsuz bir sürecimiz olmayacaktır. Şunu rahatlıkla söyleyebiliyoruz. Çalışanlar  işini yapıyorsa bizim için önemlidir, işini aksatıyorsa, yapmıyorsa, işi ile ilgili problem oluşmuşsa takibini yapacağız. Bu şekilde olan kardeşlerimize birinci hatırlatmanın dışında başka bir hatırlatma yapmayacağız. Altınordu ilçemizi Karadeniz Bölgesi’nde çok özel bir ilçe haline getirmek için birlikte çalışacağız. Yaşadığımız yer,  Ordu Büyükşehirimizin merkezi olduğu için önemi bir kez artmış oluyor. Bu şehirde yaşayanlarımız temizlikten, otopark ve şehir düzenine kadar katkı sunmaya devam edecekler. Çalışanlarımız da bu şehre hizmet devam edecekler. Dolayısıyla bu ölçekte çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Önümüzdeki günlerde bir olumsuzluğa meydan vermemek adına kamuoyu ile paylaşmaya devam edeceğiz. Derneklerimizle, sendikalarımızla, ilgili kurum ve kuruluşlarımızla işbirliği içerisinde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Hedef Altınordu, hedef  yaşanabilir bir şehir. Bu kenti yaşanabilir ve sürdürülebilir bir kent haline getirmek bizim görevimiz. Bunu bu zamana kadar birlikte başardık, inşallah bundan sonra da birlikte başaracağız” dedi.

Ordu İşçi Dayanışma Derneği Başkanı Abdülaziz Özen de yaptığı konuşmasında, işçiler ve kurumların birada özverili bir şekilde çalışarak Altınordu’yu birlikte büyüteceklerini söyledi.  Dernek Başkanı Özen şunları söyledi;

“Yeni kurulan Altınordu ilçemizi yeni yatırımlarla birlikte istihdamın artmış bir yer olarak görmek istiyoruz. Bizim çalışan arkadaşlarımız işinin başında mutlaka çalışır durumda olmalıdır. İşini ve emeğini düzgün yapmalı. Bu noktada sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Arkadaşlarımız, çalışanlarımız işini düzgün yapmıyorsa tabiî ki iş akitleri sonlandırılabilir. Bizler dernek olarak çalışanlar ile belediyeler arasında bir köprü vazifesi göreceğiz.  Daha yaşanabilir bir şehir olma noktasında  çalışmalarınızda yardım ve destek noktasında bizler işçiler olarak  hazırız. İşçiler ile birlikte bu şehri büyütecek ve güzelleştireceğiz” diye ifade etti.