BAŞKAN TEKİNTAŞ, ARAÇ SÜRÜCÜLERİ DAHA DUYARLI OLMALI

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, ilçede kar temizlik çalışmalarının aralıksız sürdüğünü belirtirken, sürücüleri araçlarını rast gele park etmemeleri konusunda uyardı.

Başkan Tekintaş, Altınordu İlçe merkezi’nde ekiplerin gece saati itibariyle yoğun bir mesai ile kar kaldırma çalışmaları yürüttüğünü zaman zaman yol kenarlarına park edilen araçlardan dolayı ekiplerin çalışmasını zorlaştırdığını söyledi.

Başkan Tekintaş, yaptığı açıklamada, “Kar yağışının durmasının ardından ekiplerimiz kar temizleme çalışmalarını sürdürüyor.  Zabıta ekibimiz temizlik yapılacak bölgede düzensiz ve usülsüz park edilmiş araçları kaldırttıktan sonra temzilik yapabiliyoruz.  Vatandaşlarımızın bu noktada duyarlı olması lazım. Rast gele araç park etmemelerini istiyoruz. Trafiğin akışını engelleyecek, özellikle rampalarda araç geçişleri engelleyecek şekilde park etmemeliler. Çünkü rampalı yerlerde daha çok problem yaşıyoruz. Araç kaydığı zaman park halindeki araca zarar verebilecek durumda oluyor. Tüm sürücülerimizin buna dikkat etmelerini istiyoruz” şeklinde konuştu.