BAŞKAN TEKİNTAŞ BASIN BAYRAMINI KUTLADI

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı ile ilgili bir mesaj yayınladı.

Belediye Başkanı Engin Tekintaş mesajında, “Toplumun aydınlatılmasında ve bilgilendirilmesinde demokrasinin güçlü ve sağlam temeller üzerine oturtulmasında, fikir ve düşünce hürriyetinin geliştirilmesinde etkin rol oynayan gazetecilik mesleği, günümüzün en dinamik ve en fedakârlık isteyen mesleklerinden birisidir” dedi.

Başkan Tekintaş mesajında şu ifadelere yer verdi; “Çok zor şartlarda mesleklerini icra eden halkın gözü ve kulağı olan idarecilere ışık tutan medya mensuplarının özverili çalışmalarını takdir etmemek mümkün değildir. Dünyada mesai saatinin belli olmadığı her an görev başında olan zaman zaman haber için bütün zorluklara göğüs gererek fedakârca çalışmaktadırlar.

Demokrasinin vazgeçilmez bir unsuru olarak gördüğümüz basın; ülkemizin geleceği ve milletimizin menfaatleri doğrultusunda ilkeli, doğru ve tarafsız bir şekilde çalışarak, halkın haber alma hakkını sağlayan ve toplumun genel talep ve görüşlerini kamuoyuna yansıtma görevini üstlenen önemli bir kurumdur. İnsanlar, basından okudukları ve öğrendikleri haber ve yorumlar doğrultusunda bilgi sahibi olurlar. Bu açıdan gazetecilerin yaptıkları haber ve değerlendirmeleri ile toplumu doğru bilinçlendirme sorumlulukları da bulunmaktadır. Bu duygu ve düşüncelerle, Ordu’da faaliyet gösteren Yerel televizyonlar, gazeteler, dergiler, radyolar, ulusal ajans temsilcilerinin yanı sıra İnternet Medyasının  24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını kutlar, meslek hayatlarında başarılarının devamını diliyor, bu vesile ile görev başında hayatlarını kaybeden basın emekçilerine Allah’tan rahmet ailelerine başsağlığı diliyorum.