BAŞKAN TEKİNTAŞ: ” BİRLİKTE DÜNYADA KARDEŞLİĞİ HAKİM KILACAĞIZ”

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, beraberindeki meclis üyeleri ve birim müdürlerinden oluşan  heyetle, kardeş şehir projesi kapsamında çeşitli temaslarda bulunmak üzere gittiği Almanya’nın Recklinghausen şehrinde düzenlenen  kardeş şehirlerin katıldığı “Recklinghausen Şehri AB- Projesi Kapanış Töreni”ne katıldı.

         Programa Altınordu Belediyesi’nin yanı sıra Almanya, İsrail, Fransa, Hollanda, Bulgaristan, Romanya, İngiltere ve Polonya ülkelerinin belediyeleri katıldı.

Programın açılış konuşmasını Recklinghausen Belediye Başkanı Cristoph Tesche yaparken, Türkiye’den övgü dolu sözlerle  bahsetti.

Toplantıda yer alan tüm ülke temsilcileri söz alırken, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, burada yaptığı konuşmada, “Bütün ülkelerde farklı din, dil ve farklı ırklardan insanlarımız yaşıyor. Biz birbirimizi çok iyi anlayacağız. Birlikte kardeşliğimizi geliştireceğiz. Farklılıklardan birlikteliği çıkartacağız. Dünyada kardeşliği hakim kılacağız” dedi.

 “MESLEKTAŞIM TESCHE VE EKİBİNE TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Başkan Tekintaş,  Altınordu heyetine gösterilen misafirperverlik dolayısıyla Başkan Tesche ve ekibine teşekkür ederken, ” Kardeş şehir projesi yürüttüğümüz Rencklinghausen şehri ile Preston şehrinin kardeş şehir projesinde 60. yılı olması dolayısıyla düzenlenen programa katılmak ve incelemelerde bulunmak üzere bizde Altınordu Belediyesi olarak bu davete icabet ettik. Burada bulunduğumuz süre içerisinde gösterilen misafirperverliğe, hazırlanan bu etkinliğe teşekkür ediyorum. Meslektaşım Tesche ve ekibini  bizde ilçemizde ağırladık.  Sayın Tesche’ye bu misafirlik dolayısıyla burada bizler için ifade ettiği güzel sözlerine, bizi anlatan duygularına teşekkür ediyorum. Bir teşekkürümde 15 Temmuz’da yaşanan darbe girişimi sonrasında darbeyi kınayan, milletimizin bu darbe girişimine vermiş olduğu cevabı taktir ve tebrikle karşılamış olmasından dolayıdır” diye konuştu.

“ÜLKELERİN KARDEŞLİĞİ ÖNEMLİDİR”

“Ülkelerin kardeşliği son derece önemlidir” diyen Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, “Bizde Belediyeler olarak bu kardeşliği sonuna kadar desteklemeye devam edeceğiz. İyi yolda sonuca giden bu çalışmamızın yakın süre içerisinde kardeş şehirlerle buluşma olacağına inanıyoruz. Bundan sonra da kardeşlik yolunda aynı yolda ilerlemeye devam edeceğiz. Bütün ülkelerde farklı din, dil ve farklı ırklardan insanlarımız yaşıyor. Biz birbirimizi çok iyi anlayacağız. Birlikte kardeşliğimizi geliştireceğiz. Farklılıklardan birlikteliği çıkartacağız. Dünyada kardeşliği hakim kılacağız” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından toplantı karşılıklı fikir alışverişi ile sona erdi.

İletişim Formu

Lütfen zorunlu * olarak belirtilen alanları doldurunuz. İlginiz İçin Teşekkür Ederiz. *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>