BAŞKAN TEKİNTAŞ: “ BUGÜN DEVRİM VE DEĞİŞİM OLARAK KABUL EDİLMELİDİR”

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, “Ülkemizde Cumhurbaşkanın halkın iradesi ve oylarıyla seçilmiş olması devrim ve değişim olarak kabul edilmelidir” dedi.

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş oyunu Hamdullah Suphi Tanıröver Ortaokulu’nda ailesiyle birlikte 1059 nolu sandıkta kullandı.

Oyunu kullandıktan sonra kısa bir açıklama yapan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, seçim sonuçlarının ülkeye ve millete hayırlı olmasını dilerken, “Bugünü tarihi bir gün olarak görüyoruz. Ülkemizde Cumhurbaşkanın halkın iradesi ve oylarıyla seçilmiş olması devrim ve değişim olarak kabul edilmelidir. Bugün bu gerçekleşiyor. Ben burada emek sarf eden Başbakanımıza, hükümetimize ve tüm TBMM üyelerine teşekkür ediyorum. Referandum yoluyla bu hak millete verildi. İnşallah bundan sonra demokratik dönüşümün son adımı olan Cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili bu süreç tamamlandıktan sonra tüm taşlar yerine oturmuş olacaktır. Ülkemiz demokratik yolda hızla ilerleyecektir. Dünya lideri olma yolundaki bir ülkenin atabileceği en önemli adımlardan bir tanesi Cumhurbaşkanını halkın seçmesiydi. Bugün bunu gerçekleştiriyoruz. Herkesi bir kez daha tebrik ediyor, seçim sonucunun ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Başkan Tekintaş, Hamdullah Suphi Tanrıöver Ortaokulu’nda oyunu kullandıktan sonra ilçe merkezinde oy kullanılan okulları tek tek ziyaret etti.