Başkan Tekintaş: “Eğitim Seminerlerine Önem Veriyoruz”

07.04.2018

Altınordu Belediyesi Personellerine “Kanserde Erken Tanı” Eğitimi

Altınordu Belediyesi tarafından 1-7 Nisan Kanser Haftası etkinlikleri kapsamında belediye personellerine yönelik “Kanserde Erken Tanı” konulu eğitim semineri düzenlendi.

HABER (1)

Altınordu Belediyesi, belediyecilik alanında yürüttüğü çalışmalara aralıksız devam ediyor. Birçok alanda hizmetler üreten Altınordu Belediyesi, tüm bu iş ve işlemlerin yanı sıra personellerinin bilgilenmesine de katkı sunuyor. Bu kapsamda çalışma yapan Altınordu Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü 1-7 Nisan Kanser Haftası nedeniyle Medical Park Ordu Hastanesi Onkoloji Uzmanı Cengiz Akosman ve Doktor Göksel Ejder’in konuşmacı olarak katıldığı “Kanserde Erken Tanı” konulu eğitim semineri düzenlendi. Altınordu Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen seminere Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, birim müdürleri ve çok sayıda personel katıldı.

Başkan Tekintaş: “Personellerimizin Bilgilenmesi İçin Eğitim Seminerleri Çok Önem Arz Ediyor”

Düzenlenen eğitim seminerine katılan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, kanser hastalıklarında erken teşhisin önemine vurgu yaptı. Belediyecilik alanında birçok faaliyet yaptıklarını, bunların yanı sırada personellerin bilgilenmesi için eğitim seminerlerine önem verdiklerini aktaran Başkan Tekintaş, “Altınordu Belediyesi olarak birçok alanda çalışmayı sürdürürken personellerimizin bilinçlenmesine olanak sağlayan eğitim seminerlerine de önem veriyoruz. Kanser hastalığı da bilinmesi gereken ve erken teşhisin çok önemli olduğu hastalıkların başında geliyor. Bu hususta bizde üstümüze düşen görevi yerine getirmek adına İnsan Kaynakları Müdürlüğümüz öncülüğünde bilgilendirme eğitimleri veriyoruz. 1-7 Nisan Kanser Haftası etkinlikleri kapsamında toplumun bilinçlenmesi adına çaba sarf eden ve Altınordu Belediyemiz personellerine bu eğitimleri veren hastane yetkililerine ve doktorlarımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

Onkoloji Uzmanı Akosman, Erken Teşhisin Önemini Anlattı

Başkan Tekintaş’ın konuşmasının ardından sunum gerçekleştiren Medical Park Ordu Hastanesi Onkoloji Uzmanı Cengiz Akosman, kanser hastalığına karşı vatandaşların duyarlı olmasını istedi. Kanser hastalığı konusunda çok sayıda doğru bilenen yanlışın olduğunu ifade eden Akosman, en iyi tedavinin erken teşhis olduğunu aktardı.

Altınordu Belediyesi personellerine yönelik 1-7 Nisan Kanser Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen “Kanserde Erken Tanı” konulu eğitim semineri, soru-cevap kısmının ardından sona erdi.

HABER (1) HABER (2) HABER (3) HABER (4) HABER (5) HABER (6) HABER (7)