BAŞKAN TEKİNTAŞ, ENGELLİLER “ALTINSARAYI’NA” KAVUŞUYOR

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Adil Karlıbel İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından düzenlenen sergiye katıldı.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebeti ile düzenlenen etkinliğe Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş’ın yanı sıra İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Yusuf ütü, Çetin Yüksel Orduspor Kulüp Başkanı Yaşar Pamuk, öğretmenler  ve çok sayıda öğrenci velisi katıldı.

Her zaman eğitime destek verdiklerini ifade eden Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Altınordu Belediyesi olarak engelli öğrencilere özel olarak yapacağımız “Altın Sarayı” projesini 2016 yılı içerisinde hayata geçireceğiz”  dedi.

Başkan Tekintaş, yaptığı açıklamada şunları söyledi “ Altınordu ilçemiz her geçen gün değişiyor ve gelişiyor. Bu değişim içinde engelli vatandaşlarımız içinde çalışmalar yapıyoruz. Ordu Büyükşehir Belediyemiz ve  Altınordu Belediyesi olarak bizlerde şehir içinde bulunan yolları ve kaldırımları engelli vatandaşlarımızın daha rahat kullanmaları için  çalışmalarımızı yürütüyoruz. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde söz verdiğimiz bir proje olan AltınSaray projesini inşallah 2016 yılında hayata geçireceğiz. Bu proje engelli vatandaşlarımız  için özel yapılacak bir park olmakla birlikte yine onların ihtiyaçlarına cevap verecek alt yapıyı içinde barındırıyor. İnanıyorum ki engelli kardeşlerimize  imkan verilirse onların neler başarabileceğini bugün burada yaptıkları çalışmalar ile bir kez daha görmüş oluyoruz” diye konuştu.

Altınordu Belediyesi’nin her zaman desteğini gördüklerini ifade eden Adil Karlıbel İlköğretim Okulu Müdürü Adil Akyurt şunları söyledi. “ Öncelikle bizi kırmayarak açılışımıza gelen Belediye Başkanımız Engin Tekintaş ve Orduspor Kulüp Başkanı Yaşar Pamuk’a teşekkür ediyorum. Okulumuz öğrencileri tarafından hazırlanan bu sergi bizim için ne kadar önemli ise öğrencilerimiz içinde o kadar önemlidir. Burada yapılan çalışmalar, engelli olan bu öğrencilerimizin imkan verildiği taktirde neler yapabileceklerinin bir örneğini yansıtıyor “diye konuştu.