BAŞKAN TEKİNTAŞ GELECEĞİN BAŞKANLARI İLE BULUŞTU

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, ilkokul öğrencileri ile bir araya gelerek Yerel Yönetimi anlattı. Öğrencilerin sorularını da cevaplayan Başkan Tekintaş, “Yerel yönetimler, halkın en kolay ulaşabildiği ve en kolay hizmet alabildiği yönetim şeklidir” dedi.

Altınordu Belediyesi Başkanı Engin Tekintaş, Altınfındık İlkokulu 4. Sınıf öğrencilerine Sosyal Bilgiler dersine bağlı olarak Yerel Yönetimler konulu ders verdi. Sınıfta öğrencilerle bir araya gelen Başkan Engin Tekintaş, öğrencilerin sorularını tek tek cevapladı. Öğrencilere, kendi eğitimi ve kariyeri hakkında bilgiler veren Başkan Tekintaş, 25 yıllık siyaset hayatında çok tecrübeler edindiğini, farklı makamlarda hizmetlerde bulunduğunu, şimdi ise Altınordu Belediye Başkanı olarak Ordu’nun en büyük ilçesine hizmet ettiklerini söyledi. Öğrencilerin sorularını tek tek cevaplayan Başkan Tekintaş, bir öğrencinin, Ailenize zaman ayırabiliyor musunuz? sorusuna “Sabah erken çıktığımız eve gece geç saatlerde geri döndüğümüz için çocuklarımız bu durumdan biraz şikayetçiler ama biz, halka hizmeti Hakk’a hizmet olarak gören bir Belediye Başkanıyız” şeklinde cevap verdi.

Öğrencilere, genel kamu yönetimi hakkında da bilgiler aktaran Başkan Engin Tekintaş, “Yerel yönetim anlamında, vatandaşın ulaşabildiği ilk yerde muhtar ve belediye başkanı vardır. Halkın en kolay ulaşabildiği ve en kolay hizmet alabildiği, devletle milletin tam orta yerinde bir yönetim şekli; yerel yönetimlerdir. Biz de bu anlamda, Ordu Büyükşehir Belediye ve 19 ilçe Belediye Başkanları olarak, vatandaşı hizmetle buluşturmaya çalışıyoruz ” şeklinde konuştu.

Altınordu ilçesi Altınfındık İlkokulu’nda Sosyal Bilgiler dersinde Yerel Yönetimler konusunu öğrencilerle işleyen Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, öğrencilere, yarının Belediye Başkanları, Valileri, Milletvekilleri sizler olacaksınız” mesajını verdi.

haber-3- haber-4- haber-5- haber2- haber-1