BAŞKAN TEKİNTAŞ “GERİ DÖNÜŞÜME ÖNEM VERİYORUZ”

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, “Geri dönüştürülebilen atıklar çöp değildir ve ayrıştırılması gereklidir. Kağıt, cam, plastik gibi geri dönüştürebilen atıklar milli servettir” dedi.

24 Kasım Öğretmenler günü dolayısıyla okullara ziyaretler gerçekleştiren Başkan Tekintaş, Geri dönüşüm hizmetinin sadece bir temizlik anlayışı olmadığını ve bu ayrıştırılan atıkların milli servet olduğunu söyledi.

Başkan Tekintaş açıklamasında “Ambalaj atıklarının geri dönüşümünü Altınordu Belediyesi olarak önemsiyoruz. Yapılan hizmet geri dönüştürülebilir olan atıkların toplanması milli servet olarak geri dönüşü oluyor. Geri dönüşüm sayesinde yapılan bu çalışma sadece milli servet olarak kalmıyor, çevremizi yaşamamızı sürdürdüğümüz bölgemizin daha temiz daha modern bir alana çeviriyor. Altınordu Belediyesi olarak bizler inanıyoruz ki, bu alanda faaliyet gösteren esnaflarımız bizlerin gerçekleştireceği bu çalışmalara uyum göstererek bizlere destek olacaklardır” diye konuştu.

OKULLARA ÖZEL GERİ DÖNÜŞÜM KUTULARI YERLEŞTİRECEĞİZ

Geri dönüşüm konusuna önem verdiklerinin altını çizen Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, “Okul önlerine özel hazırladığımız geri dönüşüm kutuları koyarak, geri dönüşümü mümkün olan kağıt, cam, plastik gibi atıkları hiç dağılmadan kaynağında muhafaza altına alacağız” şeklinde konuştu.