BAŞKAN TEKİNTAŞ: “GÖRÜNTÜ KİRLİLİĞİNİ ORTADAN KALDIRACAĞIZ”

Altınordu Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ekipleri ile Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipleri mahalle taramaları ve vatandaş şikayetlerini değerlendirip, yasal çerçevede  metruk yapıların tespitini yaparak yıkım işlemlerini gerçekleştiriyor.

Şehrin fiziki yapısını bozan, imar sorunu teşkil eden, çevreye ve vatandaşa sıkıntı doğuran yapıların yıkımını gerçekleştirerek, çözüme kavuşturduklarını ifade eden Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, “Metruk binaları yıkarak çarpık yapılaşmanın önüne geçmeyi, hem de görüntü kirliliğini ortadan kaldırmayı hedefliyoruz” dedi.

“ÖNCELİK TEHLİKE SAÇAN BİNALAR”

Altınordu ilçesinde görselliğe ve huzura büyük önem verdiklerini ifade eden Başkan Engin Tekintaş,”Sokak çocukları ile uyuşturucu madde bağımlılarının barınağı haline gelen bu yapıları sosyal bir sorunun mekânı olmaktan kurtarıyoruz. Tehlike saçan yapıları yıkarak şehrimizde hem çarpık yapılaşmanın önüne geçiyor hem de görüntü kirliliğini ortadan kaldırıyoruz” diye konuştu.

“MUHTARLAR BİLGİ VERECEK”

Yapılan çalışmaların ilçenin tamamında başladığını söyleyen Başkan Engin Tekintaş “ Mahalle muhtarlıklarımıza bir yazı  göndererek mahallelerinde bulunan metruk ve tehlike arz eden binaların bildirmelerini istedik. İnanıyorum ki, yapacağımız kapsamlı çalışma sonucunda, kullanımı olmayan, kötü amaçlı kişi veya kişilere alet olan ve şehirde çirkin bir görüntüye neden olan bu binaları yıkıp bu konuların önüne geçilmesinin amaçlıyoruz” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

 

İletişim Formu

Lütfen zorunlu * olarak belirtilen alanları doldurunuz. İlginiz İçin Teşekkür Ederiz. *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>